Sporný moment celého utkání přišel, když brankář Lipové Holásek chytil míč a zapadl s ním k brankové čáře. Překročil ji nebo ne? To je otázka. Sudí gól nedopískal a pokračovalo se ve hře.

„Za mě nám byl upřen regulérní gól. Balon byl za brankovou čárou,“ říkal hostující trenér Lukáš Koláček.

„Viděl jsem to, ale z poloviny hřiště to nedokážu posoudit, nešlo poznat, jestli byl míč za čárou. Brankář říkal, že ne, jejich útočník, že ano,“ přidal se domácí kouč Pavel Růžička.

A nebyl to jediný moment, který se hostům nelíbil. Ve druhé půli se Čechovice dožadovaly penalty za sražení Halouzky, sudí opět ale rozhodl ve prospěch domácích. „Nepochopím, že rozhodčí neodpískal faul,“ kroutil hlavou Koláček.

Stejný hráč měl chvíli předtím největší příležitost utkání, ale nastřelil pouze tyč. „Bylo to velice náročné utkání, ve kterém jsme dva body ztratili. Nebyli jsme výrazně lepší, terén byl těžký, ale popasovali jsme se s tím lépe než soupeř. Byli jsme nebezpečnější, vytvořili jsem si více šancí,“ hodnotil Koláček.

Diváci se tak branky nedočkali. „Hrálo se kvalitní utkání, které skončilo spravedlivou remízou, i když hosté měli o jednu šanci navíc. Náš tým bojoval, dřel celých devadesát minut a za bod proti kvalitnímu soupeři jsme rádi,“ sdělil Růžička.

„Byť jsme remizovali, tak jsme morálně zvítězili. Mí svěřenci zvládli utkání fotbalově i takticky, ale hlavně emočně, že se nenechali vyprovokovat nepřesnými výroky arbitra a celou dobu se soustředili na sebe a na hru. O to víc mě mrzí, že jsme nevyhráli, protože jsme si to zasloužili,“ dodal Koláček.

Podle zápisu rozhodčího dorazilo 120 platících diváků. „Asi se čekala vyšší návštěva, ale počasí a povětrnostní podmínky byly spíše zimní, takže se nedivím, že lidé z Prostějova a okolí nedorazili. Sám vím, že několik kamarádů chtělo přijet, ale počasí nepřálo,“ říká kouč Lipové.

„Bylo asi více lidí, než je napsaných, tribuna byla zaplněná, ale proti fotbalu hrálo počasí - bylo pět stupňů a foukal severní vítr, což diváka mohlo od návštěvy odradit. Je to škoda,“ ví Koláček.

Lipová tak je v tabulce osmá, Čechovice klesly na druhou příčku. „Kdybychom bojovali v každém utkání jako v tomto a hráli s takovým nasazením, tak jsme v tabulce určitě někde jinde,“ uzavřel Růžička.

SK Lipová - Sokol Čechovice 0:0

Rozhodčí: Svoboda - Chládek, Kreif. ŽK: Musil, Hrušák - Lakomý, Muzikant. Diváci: 120.

Lipová: Holásek - Stryk, Vyhlídal (76. Bačovský), Vykopal, Ráček, Palla, Kosek (89. Šup), Musil (60. Hrušák), Machynek, Klimeš, Bokůvka. Trenér: Pavel Růžička.

Čechovice: Peka - Zelina, Lakomý, Veselý, Novák, Halouzka (90. Walter), Muzikant (80. Zatloukal), Šteigl (64. Kopečný), Jašíček (80. Haluza), Hanák, Studený. Trenér: Lukáš Koláček.


Načítám tabulku ...