Ještě v 89. minutě vedly Vrchoslavice na půdě Brodku 2:0, nakonec domácí duel otočili na 3:2. V utkání padly dvě červené karty a k vidění byly čtyři penalty. Více o utkání se dočtete zde:

Po zasedání Disciplinární komise KFS Olomouc byli minulý týden potrestáni dva vyloučení hráči hostů Jakub Strašák - stop na jedno soutěžní utkání a Miroslav Panáček - stop na tři soutěžní utkání.

Zároveň DK zahájila disciplinární řízení s vedoucím družstva TJ Sokol Vrchoslavice Petrem Štěpánkem za provinění po utkání.

„Při podpisu zápisu o utkání došel vedoucí hostů značně pod vlivem alkoholu (nebyl schopen stát sám na nohou, v šatně rozhodčích se opíral o zeď). Po podepsání zápisu urážel rozhodčí slovy: "vy pi*e zas*aný",“ stojí v zápase o utkání ve zprávě rozhodčího.

Ve středu pak bylo toto disciplinární řízení ukončeno a Petr Štěpánek vyfasoval stopku na 5 soutěžních utkání a finanční pokutu čtyři tisíce korun.

„Je to obvyklý trest. Nebudu nic rozvádět pro noviny, ani nebudu komentovat, zda šlo o alkohol,“ sdělil Deníku člen DK KFS Olomouc Roman Maceček. „Stojím za rozhodnutím komise,“ přidal se předseda Jaroslav Čížek. Deník kontaktoval ještě místopředsedu DK Luďka Langhammera, který jej odkázal právě na Romana Macečka, obsáhlejšího vysvětlení, než je uvedeno, se však nedočkal.

„Fyzicky jsem u toho nebyl, takže nemůžu hodnotit, jestli náš vedoucí použil tvrdší slova. Na jednu stranu se nedivím, že vzplanou emoce, když byl zápas rozhodčím ovlivněný. Musím být ale i kritický, protože je musíme udržet. Nemůžu potvrdit ani vyvrátit, zda byl pod vlivem alkoholu. Ten se samozřejmě na utkání prodává, ale je to tvrzení proti tvrzení. Vedoucí si musí sáhnout do svědomí,“ komentoval situaci předseda a trenér Vrchoslavic Jindřich Vlč.

„Celkově se mi ale trest zdá nepřiměřený, ale musíme ho akceptovat. Hodnoťme ale stejným způsobem výkon rozhodčího, což se neděje, normálně pískal dál,“ dodal.

Jiné tresty pro rozhodčí či jiné aktéry zápasu již nepadly.

Domácí: Rozhodčí pískal dobře

„Chtěl bych dodat, že v zápise ještě není uvedená červená karta ze druhé minuty pro funkcionáře Vrchoslavic pana Coufalíka, který stál v technické zóně u lavičky náhradníků. Po jejím udělení ale sdělil, že není v zápise, takže si může křičet co chce a přesunul se pět metrů za lavičku náhradníků,“ vracel se ještě k utkání vedoucí mužstva Brodku u Prostějova Petr Matys.

„Poté byl hlavní rozhodčí u lavičky hostů opět v 6. minutě a vedoucí i trenér dostali žlutou. Z kamery a zvukového záznamu je udělil správně a trest mohl být ještě horší. Poločas skončil 0:0 naprosto bez chyb rozhodčího, který byl znechucený celozápasovými urážkami ze strany Vrchoslavic a ke konci jim samozřejmě neposkytl žádné milodary. Dle mého názoru funkcionáři Vrchoslavic nesmyslně přenesli na hřiště své domněnky, což bohužel nejvíce odnesli hráči Vrchoslavic, kteří vůbec nepůsobili špatně, spíše naopak. Brodeckým nedarovali již téměř ztracené body ,,podplacení" rozhodčí, ale nechutní funkcionáři Vrchoslavic a především také obdivuhodná snaha hráčů až do poslední minuty, kdy bylo vidět, že mají sílu na to zápas zvrátit,“ uzavřel Matys.