Nyní se oba týmy střetnou ve vzájemném souboji, který se odehraje v sobotu od 17 hodin v Prostějově.

Prostějov odstartoval novou sezonu nadějně. V prvním kole sice v závěru přišel o výhru s Vlašimí, ale o týden později v Třinci už bral tři body. A zaslouženě.

Svěřenci Oldřicha Machaly pátý tým uplynulého ročníku jasně přehráli.

„Výhra v Třinci nám zvedla sebevědomí, ale zůstáváme na zemi. Víme, že nás doma čeká těžký zápas,“ varuje kouč Machala.

Fotbalisté 1.SK Prostějov
První výhra. Prostějov veze tři body z Třince

Nyní Prostějov vyzve Viktorii Žižkov, kterou od nové sezony vede jako trenér její bývalý hráč Petr Mikolanda. Ten dříve v klubu působil u mládeže a nebojí se dávat šanci mladým.

Při domácí prohře s Českými Budějovicemi nastoupilo hned pět hráčů do dvaceti let.

„Musíme se s tím vyrovnat. Musíme hrát agresivně jako v předešlých utkáních a hodně běhat,“ ví dobře kouč Machala.

Jeho svěřenci v prvních dvou kolech zahráli nad očekávání dobře. Jak proti Vlašimi, tak i v Třinci si Hanáci vytvořili velké množství šancí.

„Jsme spokojení, ale té remízy Vlašimi je obrovská škoda. Měli bychom šest bodů a možná bychom tabulku i vedli,“ mrzí Martina Suse, který vstřelil v Třinci vítězný gól.

Podle něj ale Prostějov to nejtěžší teprve čeká. Nyní nastoupí proti Viktorii Žižkov a poté vyzve hned tři postupové favority po sobě: České Budějovice, Hradec Králové a Zbrojovku Brno.

„Dvakrát jsme zahráli dobře, ale musíme zůstat nohama na zemi. Pořád jsou to jenom dvě kola a těžcí soupeři přijdou. Sami z vlastní zkušenosti víme, jak minulá účast ve druhé lize dopadla. Nijak bych to tedy nepřeceňoval. Nicméně jsme si ověřili, že můžeme hrát s každým,“ říká devětadvacetiletý univerzál.

1. SK Prostějov – FK Viktoria Žižkov

Sobota, 17 hodin, Stadion za místním nádražím
Předpokládaná sestava Prostějova: Bréda – Biolek, Janíček, Schuster, Slaninka – Hapal, Žykol, Sus, Šteigl – Koudelka – Kroupa
Tip Deníku: 1:1

Profil soupeře:
FK Viktoria Žižkov
V minulé sezoně FNL: 12. místo
Trenér: Petr Mikolanda
Největší hvězda: Ondřej Švejdík
Pohledem trenéra Machaly: „Viděli jsme nedělní utkání, kdy hráli doma s Budějovicemi. Bude to těžký soupeř, mají tam hodně hráčů ze Slavie. Je to hodně mladé a běhavé mužstvo.“