„Píchalovo uzdravení pro nás bylo strašně důležité, protože jsme v jarní části postrádali středního útočníka. V zápasech předtím jsme nepropadali, přestože na nás byla cítit psychická deka, ale chybělo nám lepší řešení ve finální fázi, což se v Příbrami změnilo a byl to hlavní důvod, proč jsme vyhráli,“ začal hodnocení prostějovský kouč Daniel Šmejkal, pro něhož to byl úplně poslední duel v této funkci.

Přitom to byla Příbram, kdo v úvodu zápasu začal lépe a byla prvních dvacet minut aktivnější, ale následně se hra vyrovnala. Po půl hodině hry se prosadil poprvé David Píchal a poslal Eskáčko do vedení.

V poslední minutě úvodní půle ještě dokázal navýšit náskok Vasil Kušej. Aby toho neměli domácí málo, tak šest minut po příchodu ze šaten přidal svůj druhý gól v zápase Píchal a zdálo se být rozhodnuto.

Daniel Šmejkal
Šmejkal: Měli jsme toho plné zuby. Nepovedlo se transferové období

Jenže chvíli potom vyslal nádhernou střelu z dálky Jan Kvída a snížil. „Byla to fantastická a nechytatelná střela z asi osmadvaceti metrů,“ uznal Šmejkal.

Píchal měl ve zbytku utkání ještě příležitosti zkompletovat hattrick, což se mu ale nepodařilo. Přesto Prostějov udeřil počtvrté. Střelcem byl Robert Bartolomeu, který díky možnosti využít Píchala mohl naskočit na kraji zálohy.

„Měli jsme útočnou čtveřici lépe vyváženou. Robert hrál dobře i na hrotu, ale není to typ, který by tam měl odehrát celou sezonu,“ přiblížil Šmejkal.

Ani výsledek 1:4 nebyl konečný. Deset minut před koncem jej do finální podoby snížením upravil Tomáš Wágner.

Tadeáš Stoppen
Debutant Stoppen: Střela Ewertona? Pár takových už jsem chytil

„V jarní části nám to dozadu úplně neladilo. Tentokrát jsme sice dostali dvě branky, ale vždy ve fázích, kdy jsme vedli o tři góly a měli jsme nad zápasem kontrolu,“ řekl kouč.

Prostějov tak zvítězil na venkovním hřišti po devíti zápasech.

Daniel Šmejkal díky těmto třem bodům končí své působení na lavičce Prostějova na 11. místě. „Hranice úspěchu a neúspěchu je strašně tenká. Kdo tu práci nedělá, tak to tolik nevnímá. Klíčem k lepšímu úspěchu bylo mít tři hráče v kádru navíc a také střední útočník. Když jsme do Prostějova přišli, byl na jedenáctém místě, takže jsme se nezhoršili, ale na podzim jsme se dokázali posunout na pátou příčku, takže konečné umístění nemůžeme brát jako úspěch a nejsme spokojeni,“ uzavřel Daniel Šmejkal.

1. FK Příbram - 1. SK Prostějov 2:4 (0:2)

Branky: 56. Kvída, 80. Wágner . 30. a 51. Píchal, 45. Kušej, 77. Bartolomeu.

Rozhodčí: Petřík - Slavíček, Černoevič. ŽK: Schaffartzik, Kopřiva. Diváci: 682.

Příbram: Smrkovský – Kvída (85. Vokřínek), Halinský (46. Schindler), Fišl, Vilotić – Petrák, Gembický (77. Antwi), Pilík (64. Vávra), M. Čermák – Wágner, Novotný (64. D. Procházka). Trenér: Marek Nikl.

Prostějov: Bárta – Stříž, Schaffartzik, Bialek, Urbanec – Kušej (75. Hönig), Omale, Kopřiva (81. Zukal), Bartolomeu (90. Pěček) – Píchal (82. Amobi), Koudelka. Trenér: Daniel Šmejkal.