„Takové zápasy jsou pro nás zrcadlem, jak jsme silní a jak některé věci zvládáme. Dnes to nebylo v některých fázích podle našich představ. Nejde jen o to, že si Baník vytvořil hodně šancí. Byl jsem trochu překvapený z toho, jak velký ostych a respekt moji kluci měli. Byli trochu zabrzdění, jako by si tak docela nevěřili,“ vykládal prostějovský trenér.

„Baník má obrovskou kvalitu, to všichni víme, ale to nás neomlouvá. Pokud chceme být dlouhodobě úspěšní, tak takhle hrát nemůžeme,“ má jasno. „Na druhou stranu jsme viděli, kam se můžeme posouvat,“ dodal Šustr.

Jan Koudelka
Koudelka? Velká posila. Omale je přiklad, jak chceme pracovat, říká Dudík

Jeho tým zvítězil zásluhou gólu Davida Juráska sedm minut před koncem. Prostějovský záložník si navedl míč od postranní čáry na střed, napřáhl ke střele a ta i s pomocí teče jednoho z bránících Baníkovců zapadla krásně za záda brankáře Budinského.

Je spravedlivé napsat, že Baník měl po celý zápas výrazně víc příležitostí a od inkasovaných gólů zachránily především excelentní zákroky brankáře Filipa Muchy, dílem štěstí a dílem domácí nemohoucnost v koncovce.

Výsledek je zklamání, říká kouč Baníku

„Finální fáze byla dnes naší největší slabinou. Druhá půle už nebyla taková, ale do cca nějaké 75. minuty to ještě sneslo měřítko. Pak už šel výkon dolů a v závěru jsme si to 'vyžrali'. Výsledek je zklamání, i když to dnes nebyla priorita,“ řekl pro klubový web Baníku jeho trenér Luboš Kozel.

V dresu Prostějova se poprvé představil záložník Marek Hausknecht. Místní odchovanec, který je ale kmenovým hráčem Sigmy Olomouc, je v druholigovém celku na testech.

„Má zvládnuté dovednosti, je hodně fotbalový. Rychlonohý, umí pracovat s míčem. Na druhou stranu zatím hrál mužský fotbal velmi krátce, tak mu chybí konfrontace se silovým fotbalem, tam se potřebuje posunout dál. Na hodnocení je ještě brzy,“ uvedl na jeho adresu kouč Šustr.

Zatímco Ostravanům se pomalu ale jistě blíží ligový start (nejvyšší soutěž začíná už v polovině ledna), Prostějov je na startu dvouměsíčního drilu a mistrovský zápas odehraje až začátkem března. I proto má domluvenou řadu případných zápasů.

„Zápasů máme domluvených hodně, ale jsou tam dost dvojzápasy. Počítali jsme, že máme širší kádr a chceme, aby všichni měli herní vytížení. Nikdo tedy neodehraje všechno. Zásadní taky bude, jestli vůbec třetí lize povolí trénovat, případně hrát. Počítáme, že nám spíš něco vypadne,“ doplnil Šustr.

FC Baník Ostrava – 1. SK Prostějov 0:1 (0:0)

Branka: 84. Jurásek.

Ostrava: 1. pol.: Budinský – Sanneh, Pokorný, Azackij, Fleišman – Jánoš, Drozd – de Azevedo, Tetour, Kuzmanovič – Zajíc. 2. pol.: Budinský – Kukučka, Svozil, Stronati – Sanneh (75. Drozd), Chvěja, Kaloč, Mena, Holzer – Potočný, Šmiga. Trenér: Luboš Kozel.

Prostějov: Mucha – Šmehyl, Machynek (73. Jurásek), Schuster, Stříž (73. Sus) – Koudelka (46. Fokaidis), Kopřiva, Hausknecht (46. Langer) – Matoušek (46. Šteigl), Píchal, Zapletal (46. Smékal). Trenér: Pavel Šustr.