Prostějov ale doma zatím neprohrál a jeho soupeři po vzájemném utkání vždy shodně mluví o tom, že tým Oldřicha Machaly je na svém hřišti extrémně nepříjemný.

„Doma se nám hraje dobře i proti silným soupeřům. Pokud podáme tak kvalitní výkon jako proti Brnu nebo v minulém utkání proti Ústí, tak určitě body přijdou,“ věří trenér „eskáčka“ Oldřich Machala.

Minulé kolo však jeho svěřenci absolutně nezvládli. V Sokolově vyhořeli jak v obraně, tak i v ofenzivě a zaslouženě prohráli 0:3.

„Museli jsme si vysvětlit, proč jsme tak hráli. Myslím, že většina hráčů si to uvědomuje. Všichni říkali, že ten zápas byl z naší strany hrozný. Pokud bychom zase nastoupili takhle a nedali tam agresivitu a souboje, tak to dopadne špatně,“ varuje Machala.

Toho těší, že se po zranění vrátil do tréninkového procesu stoper Tomáš Janíček, jenž by mohl vyztužit defenzivu, která v minulém kole udělala řadu hrubých chyb.

Zdravotní problémy měl v týdnu naopak David Píchal. Pardubice se budou muset obejít bez pravého beka Proska, který byl vyloučen v minulém kole v utkání s Brnem.

1. SK Prostějov – FK Pardubice

Sobota, 16.30, Stadion za Místním nádražím
Rozhodčí: Adámková - Šimáček, Pfeifer
Předpokládána sestava: Bréda – Machynek, Schuster, Janíček, Slaninka – Hapal, Polák, Koudelka, Žikol, Šteigl – Kroupa.
Tip Deníku: 2:1

Profil soupeře:
V minulé sezoně FNL: 3. místo
Letošní sezona: 5. místo (4-3-2), skóre: 16:10
Trenér: Jiří Krejčí
Největší hvězda: Pavel Černý
Očima kouče Machaly: „Některé hráče tam znám, jako například Černého, kterého jsem vedl v Hradci. Mužstvo je delší dobu pohromadě, takže jsou sehraní. Mají dobrého trenéra a sedlo si to tam, proto jsou tam, kde jsou.“