„Chci pomoct Prostějovu a pomoci i sobě. Doufám, že to pro mě bude přestupní stanice a že jsem ještě neskončil ve vrcholovém fotbale,“ nechal se slyšet forvard, který strávil největší část kariéry v Sigmě Olomouc a na Hanou se vrátil z polského klubu Radomiak Radom.

Jak se zrodil váš návrat z Polska?

V Polsku jsem měl ještě platnou smlouvu na celou sezonu, ale bylo mi řečeno, že si můžu hledat nový klub. Já mám v Prostějově kamaráda Honzu Koudelku, hráli jsme spolu v Olomouci a nakonec to dopadlo tak, že jsem tady (usmívá se).

Je to pozitivní být zpět doma?

Když mi bylo řečeno, že si můžu hledat klub, jsem začal přemýšlet o návratu do Česka. Byly tam i jiné možnosti, ale jsem rád za to, že jsem v Prostějově a doma.

Jak hodnotíte polskou část své kariéry?

Je to zkušenost, byl jsem dva roky v cizině a jsem za to vděčný. Šel jsem tam s tím, že postoupíme do druhé nejvyšší soutěže, což se povedlo v uplynulé sezoně, druhý rok, co jsem byl v Polsku. Že jsem tam pak nezůstal mě mrzí, ale přišel jsem do Česka do stejné soutěže. Máme tady kvalitní tým na to, abychom hráli dobrý fotbal a určitě to není krok dozadu – spíš naopak. Budu tady na očích a doufám, že se posunu ještě o krok výš.

Nedaleko v Olomouci jste v Sigmě sbíral své prvoligové zkušenosti. Myslíte stále na angažmá v nejvyšší soutěži?

Vrátil jsem se, abych byl na očích a ukázal, že fotbal hrát umím. Chci pomoct Prostějovu i pomoct sobě. Doufám, že to pro mě bude přestupní stanice a že jsem ještě neskončil ve vrcholovém fotbale. Věřím, že budeme hrát dobrý fotbal a posunu se výš, proto jsem sem přišel.

Jste stále v kontaktu s některými bývalými spoluhráči ze Sigmy?

S pár klukama v kontaktu jsem, ale všichni si jedeme vlastní kariéru. S některými kamarády se navštěvujeme, ale už to není tak časté, jako dřív.

Cítíte se stále jako sigmák?

Určitě, strávil jsem tam největší část své kariéry. Byl jsem tam od čtrnácti let do čtyřiadvaceti. Bylo to deset let a to se nezapomíná. Já na Sigmu budu vždycky milerád vzpomínat a vždy ji budu mít ve svém srdci a ve své hlavě.

Zpět k Prostějovu. Těší vás a motivuje, že o vás hodně stál trenér Machala?

Podpora od trenéra tam určitě je a cítím to ze strany trenéra, že o mě stál. To hráč potřebuje. Když to cítí, tak výkony jsou o hodně lepší. Myslím, že to bude v pohodě.

Vaším úkolem je postupně nahradit útočnou oporu Karla Kroupu. Je to výzva?

Karel je kvalitní útočník s ligovými zkušenostmi. Dokazuje to v zápasech i na tréninku. Já se od něj budu učit, doufám, že mi to ukáže a já to pak předvedu v zápase.

Co konkrétního si od něj můžete vzít?

On to na tréninku uklízí levá pravá. Já myslím, že to mám taky, ale ty zkušenosti jsou u něj veliké. Můžu se od něj hodně přiučit.

V sobotu hostíte Vyšehrad, o týden později přijede Vlašim. Bude zásadní pro vývoj celé sezony zvládnout oba domácí zápasy?

Když uděláme šest bodů, tak se uklidníme. Tohle by nám hodně pomohlo do začátku sezony a já myslím, že bychom to mohli zvládnout.