„Marka Macha i Claudea Lhoteckého znám z brněnské mládeže. Vím tedy, co od nich očekávat a dokážu si představit, že by k nám přišli. Co se pak týče Králíčka, tak jeho zkouška měla sice trvat až do soboty, ale už dnes jsme se rozloučili. Přišel k nám totiž absolutně fyzicky nepřipraven a byla by to tedy pouze ztráta času," začal kouč Pavel Šustr s hodnocením hráčů na zkoušku, kteří zkouší své štěstí v druholigovém hanáckém klubu.

„No a Denis Kubušek a Jan Kvapil jsou naši odchovanci, kteří dříve odešli a nyní se vrátili. Tak jsme se chtěli podívat, v jakém je nyní stavu a jak za tu dobu fotbalově vyrostli. Mám ale za to, že druhý jmenovaný půjde nejspíše znovu na hostování" dodal.

Kirschbaum, Todorič a Velich

Už dříve se Hanáci rozloučili s další trojicí hráčů, kteří se snažili probojovat do jejich klubu. Jednalo se o Marka Kirschbauma z Nových Sadů, Nikoly Todoriče z Vyškova a Olivera Velicha aktuálně hostujícího ve Varnsdorfu z Jablonce.

„Marek Kirschbaum přišel z Nových Sadů a celá ta situace byla trochu specifická v tom, že jejich soutěž teprve končila, kdežto my jsme už začínali znovu trénovat. Neměl tedy vůbec žádný odpočinek, ale na doporučení pana Dudíka jsem se na něj chtěl podívat. A určitě to nebylo tak, že by nás zklamal. Pouze hráči, kteří u nás hrají jeho post, mají vyšší kvalitu. Budeme ho ale nadále sledovat a určitě se může stát, že se k nám v zimě zase vrátí," vysvětloval Šustr.

Fotbalisté 1. SK Prostějov se radují ze vstřelené branky
Druhou Prostějovskou výhru v přípravě zařídili hráči na zkoušce

„Nikola Todorič na tom určitě není špatně, ale prostě tady máme hráče vyšší kvality. Navíc chceme pracovat hlavně s odchovanci Prostějova a když přijde hráč na zkoušku, navíc ještě cizinec, tak by měl být výrazně lepší než oni. No a Velich určitě ukázal, že svou kvalitu má, ale rozhodovali jsme se mezi ním a Dušanem Pincem. Oliver Velich, by k mám ale mohl pouze na hostování a Dušan Pinc k nám může rovnou přestoupit. Můžeme s ním tedy pracovat delší čas," ukončil prostějovský trenér své hodnocení.

A mají ještě Prostějovští, kromě těch již zmíněných, vyhlédnutá nějaká další jména? „Zatím nikoho dalšího konkrétního v hledáčku nemáme. Příprava je ale teprve v půlce a týmy si hráče různě prověřují, tak uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne," uzavřel Pavel Šustr.