Na startu přípravy už chyběl zkušený obránce Tomáš Janíček, který ze zdravotních důvodů v 37 letech ukončil profesionální kariéru. V Prostějově nebude pokračovat ani Marek Střeštík. Letní posila a vicemistr světa do 20 let z roku 2007 se neprosadil. V deseti zápasech odehrál jen 564 minut a nezaznamenal ani gól, ani asistenci. Nakonec s klubem rozvázal smlouvu.

Ukončeno bylo také hostování Jana Kotouče. Mladý obránce se také nedokázal probít do základní jedenáctky a vrací se do Sigmy Olomouc.

„U Tomáše Janíčka je ten konec způsoben zdravotními důvody, tam se nedalo nic dělat. U Kotouče šlo spíš o výkonnostní stránku. Nahradit se je budeme snažit za tím z vlastních zdrojů a testovaných hráčů a uvidíme, jak to půjde,“ řekl nový prostějovský kouč Šustr.

S týmem se připravuje například Pavel Hloch, který hrál naposledy v Kroměříži, na zkoušku dorazil dvacetiletý Jiří Batelka, jenž hrál také v MSFL za Vrchovinu. O šanci se popere také další bývalý prostějovský hráč Michael Sečkář (naposledy Vyškov). Po půlroce se znovu objevil v týmu Ukrajinec Dmytro Zhykol. Ze Sigmy by mohl přijít záložník Jiří Spáčil.

„Snažím se teď hlavně všechny prostějovské hráče důkladně poznat. Mám je sice nasledované, ale vidět je denně v tréninkovém procesu je něco jiného. Samozřejmě se díváme po posilách i jinde, nicméně pro první fázi přípravy je hlavní úkol zmapovat naše hráče,“ řekl Šustr s tím, že se těší na důkladnou prověrku mužstva díky zápasům v zimní Tipsport lize.

Ilustrační foto.
Došlo už i na Relax, o víkendu se hraje 1. liga i veteráni

Už v pátek si Prostějov zahraje ve zrekonstruovaném areálu na Bazalech s ostravským Baníkem. Následovat pak budou duely proti Karviné a účastníkovi slovenské nejvyšší soutěže FK Pohronie.

„To bude výborná zkouška. Ne, že bychom zásadně lpěli na výsledcích, ale věřím, že nám ty zápasy s kvalitními soupeři mohou hodně ukázat,“ prohlásil Šustr, jenž si jako první cíl vytkl zapracovat s mužstvem na defenzivní činnosti.

„Samozřejmě cíle pro zimní přípravu je připravit tým tak, abychom v pohodě zvládli jaro a hráli atraktivní fotbal pro diváky. Vylepšit chceme defenzivu, abychom góly nedostávali, i ofenzivu, abychom jich hodně dávali. Ale to vám asi řeknou všichni trenéři,“ usmál se Šustr.

„Kdybych měl ale vybrat jednu věc, tak to bude defenziva a přepínání po ztrátě míče. Tam bychom měli začít,“ dodal, který je po krátké pracovní pauze po startu přípravy evidentně ve svém živlu.

„Tahle práce mě prostě baví a jsem moc rád, že jsem dostal příležitost v Prostějově trénovat. Našel jsem tady lidi, se kterými nám jde všem o to, abychom byli úspěšní,“ uzavřel Šustr.