Důležitý souboj čekal v sobotu fotbalový Prostějov. Jeho hráči už věděli, že v pátek získal jejich nejbližší soupeř o udržení se v soutěži Varnsdorf bod v Jihlavě, a tak potřebovali nutně také bodovat. Devátá Líšeň se jej ale snažila zaskočit.

„Domácí změnili defenzivu, poprvé v sezoně hráli na čtyři obránce. Byl to zatažený blok, ve kterém Líšeň čekala na brejky. Když tak hrají domácí, je to pro každý hostující celek složité. Snažili jsme se, ale v prvním poločase tam chyběla větší kvalita při kombinaci,“ hodnotil trenér Prostějova Radim Kučera.

Divize E: Kostelec na Hané - Nové Sady  (4.5.2024)
VIDEO: Výborně! Kostelec si pod novým trenérem Šulcem poradil s Novými Sady

Ten musel už ve 22. minutě sáhnout do stoperské dvojice a vystřídat zraněného Štěrbu. Zajímavé bylo utkání pro jeho kolegu v obraně Ondřeje Ševčíka, který v Líšni strávil několik sezon, dokonce byl kapitánem a vyšvihl se až k angažmá v ligovém Hradci Králové. Proti svým bývalým spoluhráčům naskočil ve druhé půli na dvacet minut také Marek Matocha.

Branku první půle nenabídla a nikdo z aktérů se neprosadil ani ve druhém poločase.

„Z pohledu držení míče jsme byli lepší, za to se ale body bohužel nedávají. Po pauze nám soupeř sbíral i dobré centry. Máme bod, který může být zlatý. Tři by byly diamantové, ale na ty jsme nedostáhli. Remízu beru. Je lepší udělat menší krok dopředu než žádný,“ uzavřel Radim Kučera.

Prostějov tak zůstal předposlední a čtyři kola před koncem uhájil čtyřbodový náskok na poslední Kroměříž. Udržel se navíc o bod za Varnsdorfem, navíc se dotáhl na rozdíl jediného bodu také na Žižkov, který ale ještě v neděli dopoledne přivítá Vyškov. V dalším kole už ve středu 8. května přivítá Eskáčko Příbram.

Roman Kamený
Kamený po návratu: Rakouské peníze vám radost neudělají. V Brodku je vize

SK Líšeň - 1. SK Prostějov 0:0

Rozhodčí: Kvítek – Dobrovolný, Ježek. ŽK: Raab. Diváci: 537.

Líšeň: Vajner – Joković, M. Jeřábek, Lutonský – Polášek, Čermák, Mionić (71. Raab), Sokol – Dziuba, Tauš (57. Aldin) – Rolinek (57. Hapal).Trenér: Petr Maléř.

Prostějov: Mucha – R. Látal, Štěrba (22. Rudzan), O. Ševčík, Harušťák – Šimek (84. J. Matoušek II), P. Jaroň (84. Habusta), Bartolomeu, Koudelka (71. Matocha), M. Mach (71. Slaměna) – Malec. Trenér: Radim Kučera.