Pouze dva body získali prostějovští fotbalisté ze šestí jarních zápasů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. To stálo místo trenéra Pavla Šustra, od kterého si vedení hodně slibovalo. Jenže po 22. kolech má Eskáčko pouze jednobodový náskok na předposlední Třinec (který rovněž mění trenéra) a tedy na sestupovou příčku.

Již po domácím výprasku 0:4 s Vlašimí v předchozím kole podával sám kouč Šustr rezignaci. Jenže předseda klubu František Jura ji nepřijal. „Domluvili se, že si dají ještě jeden zápas v Táborsku, kde bylo cílem neprohrát,“ řekl sportovní ředitel Prostějova Ladislav Dudík.

Dlouho to vypadalo nadějně. Prostějov šel dokonce v 69. minutě do vedení, jenže nakonec padl 1:2. „V pondělí ráno jsme se tak s trenérem vzájemně dohodli na ukončení smlouvy,“ potvrdil Dudík. Trenér Pavel Šustr tak nenaváže na povedené angažmá v Prostějově ze sezony 2020/2021, kdy skončil s tímto klubem ve F:NL třetí.

A klub už má také náhradu. Tou je Michal Šmarda, který v Prostějově působil již v minulé sezoně jako asistent Daniela Šmejkala. Ani tehdy ale neměl tým příliš dobré výsledky a dlouho před koncem ročníku bylo jasné, že trenérské duo po něm skončí.

„Ale to tady byl jako asistent a ze své pozice to nemohl zase tolik ovlivnit. Hlavní slovo měl trenér Šmejkal a slovo Michala Šmardy bylo spíše pomocné. Už tehdy se ale ukázal jako velice pracovitý trenér a na stadionu trávil spoustu času,“ popisoval Dudík.

close 1. SK Prostějov - FC MAS Táborsko. Michal Šmarda info Zdroj: Deník/Jan Zahnaš zoom_in Michal Šmarda

Následně Šmarda zamířil už jako hlavní kouč do ČFL, kde vedl Žižkov, který po podzimu dotáhl na čelo, přesto jej v zimní pauze na jeho lavičce skončil. „Jeho práce byla vidět i tam a ukázal, že umí trénovat. Našeho pana předsedu přesvědčil,“ dodal Dudík.

A cíl má Michal Šmarda jasný - hlavně nesestoupit. „Slibujeme si, že tým nabudí a nespadneme, ale dolů nechce jít nikdo, přitom je tam namočených více týmů, včetně dalších dvou moravských - Třince a Opavy. Bude to těžké, ale musela přijít nějaká změna a uvidíme, jestli vyjde nebo ne,“ uzavřel Ladislav Dudík.