Prostějov dokázal brněnský klub zdolat naposledy v roce 2016 v poháru 3:1 a branky za něj tehdy stříleli ještě hráči jako Karel Kroupa či Petr Nekuda. Od té doby se ale spoustu věcí změnilo a Líšeň ve vzájemných duelech nepoznala porážku osmkrát v řadě a hned pět z nich vyhrála. Ten poslední v květnu právě v Prostějově 3:1.

Líšni se navíc v letošní sezoně daří. Drží sérii šestí utkání v lize bez prohry a je na třetí příčce tabulky dva body před Prostějovem, který se navíc bude muset obejít bez zkušeného stopera Jana Schaffartzika, jenž v minulém kole na půdě Táborska (prohra 0:1) viděl červenou kartu za dvě žluté v úplném závěru.

Václav Jemelka (v červeném) proti Slovácku kvůli stopce za 4 žluté karty nemůže nastoupit.
Další těžká zkouška pro Sigmu. Na Andrův stadion míří Slovácko ve formě

Inkasoval je totiž v rozmezí jediné minuty. V první nastavené minutě byl napomínán za strkanici s Boulou, jemuž měl uštědřit pohlavek a následně ve druhé nastavené minutě přerušil slibně se rozvíjející akci soupeře a musel předčasně pod sprchy.

Výkop zápasu Prostějov – Líšeň je v sobotu ve 14.30. Trenér Daniel Šmejkal se pokusí se svým týmem vrátit na vítěznou vlnu, protože v Táborsku to byla jeho první porážka po příchodu do Prostějova.

Nižší fotbalové soutěže. Ilustrační foto
Kam za sportem?