To, co se přihodilo v sobotu večer na Bohemians olomoucké Sigmě, zažil pár hodin předtím ve Vítkovicích i Prostějov. Naštěstí pro něj s tím rozdílem, že si přece jen odvezl alespoň bod.

„Měli jsme vyhrát. První poločas jsme měli zvládnout vyšším rozdílem, měli jsme šance, neproměnili jsme je. V druhém poločase jsme zvýšili na 2:0, při dvoubrankovém vedení jsme však polevili v koncentraci a soupeř naší nedůslednosti rychle využil,“ řekl trenér Oldřich Machala pro klubové stránky.

O vedení Prostějova se postaral ve 23. minutě Tomáš Janíček, který si naskočil na rohový kop a hlavou balon uklidil k tyči. Další příležitosti Koudelky či Paška už ale zůstaly nevyužity. Především Paškova šance, kdy zblízka přestřelil branku, po gólu volala.

V 68. minutě však přece jen vedl Prostějov o dva góly. Aktivní Koudelka našel před brankou Lutonského a ten umístěnou ranou k tyči překonal brankáře Květoně.

 „Za první půli musím mužstvo pokárat. Je to náš dlouhodobý problém, kdy má hráč hlídat soupeře osobně a my dostaneme gól z rohového kopu. To nás sráží. Kluci se v prvním poločase možná trochu zalekli. Prostějov je kolos, když si promítneme, kolik proti nám stálo ligových startů a u nás se někteří s nadsázkou učí, jak se mají postavit k míči,“ řekl trenér Vítkovic Jiří Balcárek.

„Utkání se lámalo od stavu 2:0, kdy jsme šli do velkého rizika a mohli jsme prohrát vyšším rozdílem. Klukům jsem řekl, že jsem na ně hrdý, protože vyrovnat s tak zkušeným soupeřem z 0:2 je velmi cenné,“ dodal Balcárek.

Zpátky do hry vrátil Vítkovice v 70. minutě Kovařík, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před prostějovskou brankou. A za další dvě minuty už to bylo 2:2. Prsty v tom měl znovu Kovařík, ale zakončovatelem akce byl nakonec Matěj.

I tak mohl Prostějov nakonec uzmout všechny body. Střídající Šteigl se zjevil sám před Květoněm, ale balon poslal jen do jeho rukavic.

„Myslím si, že bod je spravedlivý. V prvním poločase byl lepší Prostějov, ale nám se povedlo vyrovnat,“ uzavřel své hodnocení Balcárek.

Remízu nakonec bral, i když s jistou pachutí, také Oldřich Machala. „Před zápasem jsme chtěli hlavně bodovat, což se podařilo. Musím to akceptovat,“ dodal.

Příští týden jeho svěřenci budou hrát před vlastními fanoušky s Třincem. Výkop je v sobotu v 17 hodin.

MFK Vítkovice – 1.SK Prostějov 2:2 (0:1)

Branky: 70. Kovařík, 72. Matěj – 21. Janíček, 68. Lutonský. Rozhodčí: Vojkovský – Mikeska, Bureš; ŽK: Kovařík – Pašek, Sus, Biolek. Diváci: 470.

Vítkovice: Květon – Stříž (54. Suchan), Cverna, Mikula, Surzyn – Kania, Matěj (82. Buchvaldek), Holiš, Matoušek (62. Martišiak) – Motyčka, Kovařík. Trenér: Jiří Balcárek

Prostějov: Bréda – Zapletal, Schuster, Janíček, Biolek – Lutonský (82. Šteigl), Sus, Kotouč (46. Pernackij), Píchal (78. Rolinc) – Koudelka – Pašek. Trenér: Oldřich Machala