Všichni, obzvlášť představitelé klubu, kteří říkají, jak všechno dělají dobře, volají po pozitivitě. Já budu tedy pozitivní. Jediná pozitivní věc, která mě napadá je, že jsme zachráněni a příští sezonu bude v Olomouci nejvyšší soutěž…

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha (23.5.2023), Lukáš Vraštil
Je to velké špatné. Vstřelit třetí gól? Byl by to zázrak, uznal Vraštil

Nejzajímavější je na celé lize souboj o titul, který je mezi Spartou a Slavií skvělý. Oba mančafty se předhání, každý tým je naprosto odlišný. Sparta je dominantnější v útočné vazbě. Slavia je běhavější, hraje víc tempo fotbal, je agresivnější. Oba celky baví, baví jejich vyprodané stadiony a liga má díky nim obrovskou úroveň.

CHYTIL A ZRMZLÝ DĚLAJÍ RADOST

Jsem rád, že se daří naším hráčům, kteří odešli ze Sigmy. Chytil je naprosto skvělý. Prosadil se ve Slavii, i když jsem nečekal, že to bude tak rychle. Prosazuje se svojí pracovitostí, vůlí, chutí a věcmi, které spousta mladých fotbalistů dnes nemá. Jsem za to rád a moc mu to přeji. Stejně tak jsem nečekal, že se rychle prosadí Zmrzlý, nikdy jsem moc nevěřil, že by to dokázal. Musím říct, že jsem se mýlil, zatím do Slavie zapadl velmi dobře a je platným hráčem.

Co se týče dalších zajímavých výsledků, tak je zajímavý boj o sestup. Tři týmy jsou, zdá se, vykrystalizované. Zlín jim trošku odskočil a bude hrát o to, aby se vyhnul baráži.

Fotbalisté Zbrojovky (v červených dresech) prohráli na domácím hřišti s Prostějovem 1:2.
Důležitá výhra. Prostějov přežil penaltu, pak díky ní v nastavení vyloupil Brno

O přímý sestup budou bojovat Karviná s Českými Budějovicemi. Fandím moravskému týmu, ač si myslím, že právě na Karvinou padne černý Petr.

ODRAZOVÝ MŮSTEK PRO PROSTĚJOV?

Pozitivní pro náš region je, že Prostějov vyhrál ve druhé lize v Brně. Je to důležité pro trenéra Radima Kučeru a může to být odpich k záchraně. Cesta bude velmi těžká, ale tohle může být první krok, kdy si kluci můžou začít věřit. V Brně se nevyhrává každý den, i když se Zbrojovka nachází momentálně v šíleném stavu a klub je na tom možná podobně jako Sigma Olomouc.

David Kobylík