Podle trenéra Oldřicha Machaly se však bude muset jeho tým vyrovnat s velmi kvalitní obranou soupeře.

„Je to hodně silný soupeř. Velmi dobře brání v bloku, takže nás čeká hodně práce, abychom se do něj rychle dostali, protože jsou pak velmi silní v protiútocích,“ charakterizoval prostějovský kouč hru Vítkovic.

Ty v minulém ročníku skončily na sestupovém patnáctém místě a v soutěži se udržely jen díky odstoupení Olympie Praha.

Pod novým koučem Balcárkem jsou ale Vítkovice úplně jiným mužstvem a v tabulce nečekaně drží sedmé místo.

„Neřekl bych, že to je velké překvapení. Druhá liga je tak vyrovnaná, že jeden rok hrajete o ligu a druhý o sestup, jak se to letos stalo Třinci,“ poznamenal k umístění soupeře Machala.

Prostějov využil reprezentační pauzu k tomu, aby se jeho hráči dali zdravotně do kupy. Kouče Machalu mrzel pouze fakt, že se na minulý pátek nepovedlo sehnat soupeře pro přípravný zápas.

„Dali jsme se trochu dohromady, ale na druhou stranu jsme neodehráli žádný zápas. Pozitivní ale je, že bychom měli být stoprocentně v pořádku,“ těší zkušeného trenéra.

Jeho tým stejně jako Vítkovice patří k týmům, které v novém ročníku předčily očekávání. Prostějov je na 8. místě těsně za Vítkovicemi jen kvůli menšímu počtu nastřílených branek.

„Určitě panuje spokojenost. Sedmnáct bodů po jedenácti kolech bychom před sezonou brali. Myslím, že se nám povedly přestupy hráčů. Noví kluci jsou charakterově dobří a zapadli do kolektivu,“ pochvaluje si Machala příchody Brédy, Janíčka, Slaninky či Poláka.

1. SK Prostějov – FC Vítkovice

Sobota 15.30, Stadion za Místním nádražím
Rozhodčí:
Tip Deníku: 1:0

Profil soupeře:
V minulé sezoně FNL: 15. místo
Letošní sezona: 7. místo (5-2-4), skóre: 16:16
Trenér: Jiří Balcárek
Největší hvězda: Martin Šustr
Očima kouče Machaly: „Mají kvalitní a zkušené mužstvo. Velmi dobře brání a spoléhají na standardní a brejkové situace. Je tam řada hráčů Baníku, kteří vhodně doplnili kostru týmu, která zůstala z minulé sezony. Vepředu mají Mišinského, který hraje durhou ligu stabilně, v bráně zase zkušeného Šustra.“