V příštím kole jede Prostějov do Třince, který loni patřil mezi nejlepší celky. V srpnu pak Prostějov doma přivítá ještě horké aspiranty na postup: Hradec Karlové a Zbrojovku Brno.

„Na prvních pět kol je to strašně těžký los. Snad se kluci vzpamatují z tohohle K.O. proti Vlašimi,“ přeje si Oldřich Machala.

Jak těžké bylo strávit vyrovnání soupeře v poslední minutě?
Když dostanete gól pár vteřin před koncem zápasu, je to vždycky špatně. Cením si, že jsme otočili nepříznivý stav. Přežili jsme šanci na 2:0, jinak by to bylo daleko těžší. Celou druhou půli jsme ale byli lepším mužstvem a mohli jsme to celé rozhodnout. Ale tak to bývá. I o tom ta druhá liga je. Pokud tu šanci neproměníte, soupeř toho využije.

Dalo se tomu vyrovnání zabránit?
Byl to hloupý roh. Mohli jsme to zahrát úplně jinak. Pak už zbývalo jen odvrátit tu standardku, ale bohužel jsme tam bránili špatně a dostali jsme gól. Máme dost vysoké hráče, takže bychom standardky pokrýt měli. Ukázalo se, že pokud neproměníte své šance, tak vás za to ve druhé lize potrestají.

Na předsezónní tiskové konferenci jste mluvili o snaze získat ještě jednoho hráče do středové řady. Jak to nyní s možnou posilou vypadá?
Ve hře máme jednoho hráče, jehož jméno ale zmiňovat nebudu a ani nechci. Je tady ale problém, že ten hráč je zraněný. Necháme to do středy a uvidíme, jak to dopadne. Jedná se o velmi zkušeného hráče, který by nám velmi pomohl.

Poslední účast Prostějova ve druhé lize skončila neslavně, ukázalo výkon z prvního kola, že je tým silnější než tehdy?
Ta zkušenost z té poslední sezony ve druhé lize je velká a nechceme to opakovat. Před dvěma lety se taky začalo remízou proti Sigmě Olomouc. Vypadalo to, že to bude dobré, ale nakonec to dopadlo jinak. Musíme hráče nachystat tak, aby se to neopakovalo. Myslím, že kvalitu máme teď větší.

V dalším kole zajíždíte do Třince, který v minulém ročníku dlouho patřil mezi aspiranty na postup. Jaký očekáváte zápas?
V Třinci to bude moc těžké. Pak hrajeme s Žižkovem, máme doma i Zbrojovku a Hradec, jedem do Budějovic. Takže na prvních pět kol je to strašně těžký los. Snad se kluci vzpamatují z tohohle K.O.

PROSTĚJOV POCHVÁLIL I SOUPEŘ

Fotbalisté Vlašimi patří mezi tradiční účastníky druhé nejvyšší soutěže, kde se obvykle pohybují v první polovině tabulky. V prvním kole ale byla Vlašim ráda za bod na půdě nováčka z Prostějova a trenér hostů musel soupeře pochválit.

„Vzhledem k průběhu jsem za bod rád. Prostějov mě velmi mile překvapil,“ přiznal na pozápasové tiskové konferenci Petr Havlíček.

„Myslím, že doma na svém menším hřišti bude hodně silný a bude se tady hrát těžko,“ varuje vlašimský kouč všechny budoucí soupeře Prostějova.

Trenér hostů opakovaně zmiňoval faktor užšího prostějovského hřiště. Zápas na něm přinesl mnoho soubojů a také velké množství standardních situací.

„Na tom úzkém hřišti se hrál hodně soubojový fotbal, na což my úplně mužstvo stavěné nemáme. Obdivuju kluky, že většinu standardek uskákali,“ chválil svůj tým Havlíček.

Standardní situace poté paradoxně Vlašim spasila. Při rohovém kopu se do vápna vydal i brankář Le Giang a riziko se hostům vyplatilo.

„Samozřejmě člověk věří do poslední vteřiny. Když je to jen o gól, může tam propadnout kterýkoli balon. Navíc jsme v zápase měli několik rohových kopů,“ konstatoval kouč hostů Petr Havlíček.

Ten jinak hodnotil remízu v Prostějově jako odpovídající dění na hřišti.

„Když zhodnotím průběh celého zápasu, myslím, že remíza je zasloužená. Domácí měli víc štěstí v prvním poločase, kdy jsme neproměnili šanci na 2:0. My zase měli víc štěstí ve druhé půli, kdy jsme přežili šance soupeře a v poslední vteřině vyrovnali,“ podotkl vlašimský lodivod.