„Byla to zajímavá zkušenost, ale nemusel bych ji opakovat,“ usmál se Šmejkal při vzpomínce na poslední duel před reprezentační přestávkou. „Bylo to pro mě poprvé, ale nedalo se s tím nic dělat. Viděl jsem utkání od první minuty na streamu a s asistentem Michalem Šmardou jsme byli v kontaktu telefonicky. Nebylo však třeba řešit toho nějak moc. V kontaktu jsme byli o poločase a něco jsme zkonzultovali ve druhé půli,“ prozradil Šmejkal.

„Michal Šmarda to zvládl perfektně a kluci výsledkově také. I když po herní stránce pochopitelně nebylo všechno v pořádku, tak to byl těžký zápas a výhry si ceníme,“ dodal kouč, který je znovu u týmu už déle než týden, takže přípravu na Varnsdorf měl plně pod kontrolou.

Severočeskému celku se vstup do sezony velmi vydařil. Dlouho se držel na předních příčkách a až díky několika posledním zaváháním se ve vyrovnané tabulce sesunul o kousek níže.

Patrik Zapletal (v modrém) v dresu Olešnice.
Zapletal hraje v Olešnici s tátou: Nechávám ho vyhrát, aby nešel do důchodu

„Varnsdorf je kvalitní mužstvo. Měli složité soupeře, hráli venku. Hrají rychlý, pohyblivý a pohledný fotbal. Po příchodu trenéra Drska jdou nahoru a čeká nás silný soupeř,“ upozorňuje Šmejkal.

V posledním duelu nestačil Varnsdorf v dohrávce během pauzy na Líšeň. Na brněnské půdě prohrál 0:1 a navíc byl vyloučen kapitán Rudnickyj, který tím pádem proti Prostějovu bude chybět.

Eskáčko má také v kádru několik zdravotních neduhů, kouč však doufá, že by přece jen mohl mít k dispozici všechny hráče.

„Některé problémy tam jsou ,protože se blíží konec sezony. Hrát ale budeme v neděli. ještě nás čeká i sobotní trénink, takže uvidíme, jaký bude ten stav právě na něm a podle toho se pak rozhodneme,“ řekl Šmejkal.

Fotbalový průzkum Deníku
Mimořádná fotbalová anketa Deníku: Koho miluju, koho nenávidím

Na sever Čech tak vyrazí jeho družina s jasným odhodláním. „Máme svůj plán. Varnsdorf je nebezpečný, ale pevně věřím, že to my jsme taky a že na jejich hřišti dokážeme uspět, řekl kouč.

Utkání ve Varnsdorfu se hraje v neděli od 13.30.