Skláři mají v plánu oficiálně řešit jméno nového trenéra až v pondělí. Už během neděle se ale v zákulisí hovořilo o tom, že v případě Kučerova odvolání zamíří do Teplic právě Jiří Jaroší. A to i se svým prostějovským asistentem Tomášem Hunalem. „Jiří Jarošík je jednou z variant,“ prozradil ředitel FK Teplice Rudolf Řepka po utkání se Sigmou.

Prostějovský klub následně potvrdil, že do první ligy své trenéry uvolní. "Byla tam gentlemanská dohoda s předsedou Františkem Jurou," řekl sportovní ředitel 1. SK Prostějov Ladislav Dudík.

Fotogalerie: Prostějov - SFC Opava

Jarošík do Prostějova přišel teprve v létě, kdy vystřídal Pavla Šustra. Ve druhé lize odkoučoval 9 utkání s vyrovnanou bilancí 4 výher, 1 remízy a 4 porážek. V poháru přešel přes soupeře z nižších soutěží do 3. kola, kde padl s prvoligovou Bohemkou.

"Do ligy jsme poslali v poslední době několik hráčů, teď i druhého trenéra. Na jednu stranu je to pro nás dobré vysvědčení, na druhou zase další komplikace. Hráči si budou muset zvyknout na třetího kouče v krátké době," uvedl Dudík.

Oním novým trenérem bude Daniel Šmejkal, se kterým Prostějov koketoval už v létě. Asistentem bývalého reprezentačního záložníka s vytříbenou levačkou, který naposledy vedl Vlašim, bude Michal Šmarda.

Kučera vydržel necelých deset měsíců

Radim Kučera v Teplicích vydržel nakonec necelých 10 měsíců. Za tu dobu odkoučoval 34 ligových zápasů. Nasbíral 6 výher, 11 remíz a 17 porážek s nelichotivým skóre 32:65.

„Bohužel se po devíti kolech nalézáme na patnácté příčce tabulky, týmu se výsledkově nedaří. Výkony mužstva, až na několik výjimek, nebyly špatné, ale výsledky nepřichází, proto reagujeme takto a budeme tímto chtít tým nastartovat před následujícími koly,“ řekl Řepka.

Poslední Kučerův zápas, paradoxně právě proti Olomouci, kde si vydobyl během hráčské kariéry respekt a úctu, už na tom nic nezměnil. Teplice sice až na výjimky z posledních minut otupily olomouckou ofenzivní sílu, ovšem samy toho směrem dopředu také moc nepředvedly.

Duel tak zákonitě skončil nerozhodně 0:0.

Nepůsobíme úplně špatným dojmem, ale hoříme na řešení koncovky ve finální fázi. Rveme se statečně, jenže když nedáváme góly a nevyhráváme, tak to pak sráží psychiku,“ povzdechl si Kučera na pozápasové tiskové konferenci.

Bod byl nakonec na uchování pracovního místa málo. Po duelu si musel vyslechnout ortel, že končí.