Poslední dva celky z Olomouckého kraje zůstaly v pavouku českého poháru. Ostatní třetiligové a divizní týmy už vypadly. Ve hře o trofej a vstupenku do Evropy tak zůstávají pouze ligová Sigma Olomouc a účastník F:NL Prostějov.

Oba týmy se na postup ve 2. kole natrápily. Olomoučtí museli do prodloužení na půdě třetiligového Uničov, když ještě devět minut před koncem prohrávali 1:2 a zachránil je vlastní gól domácích. Nakonec zvítězili 4:2 zásluhou hattricku střídajícího Mojmíra Chytila.

MOL Cup: Uničov - Sigma Olomouc
Chytil: Pokud budeme v (semi)finále, tak si na tento duel snad nikdo nevzpomene

To Prostějov měl proti sobě soupeře až ze čtvrté nejvyšší soutěže. Na hřišti divizních Tasovic ale rovněž musel absolvovat sto dvacet minut po výsledku 2:2. Jenže svěřenci Pavla Šustra ani v prodloužení nerozhodli, povedlo se jim to až v penaltovém rozstřelu.

Ve 3. kole na Sigmu čekají SK Zápy, které jsou v ČFL na čtvrtém místě a ještě neprohrály (3 výhry, 3 remízy) Utkání se odehraje v Zápech.

Zato Prostějov může litovat, že mu štěstí nepřálo a nepředstaví se domácím fanouškům. Soupeře ale dostal zajímavého z nejvyšší soutěže. Síly změří s Mladou Boleslaví, ale na jejím hřišti.

Rataje - Paříž na kole. Jakub Vitonský (vlevo), Patrik Piňos
Na kole z Ratají do Paříže pod Eifelovku? Pro dva mladé nadšence žádný problém

Ambasador Jan Koller společně s předsedou Fotbalové asociace České republiky pak vylosovali zajímavého soupeře Hlučínu, kam přijede Plzeň. Baník Ostrava naopak pojede do Velvar. Sparta zase do Domažlic. Slavia zůstane v Praze a na Julisce se utká s Duklou Praha. Obhájce trofeje Slovácko odehraje utkání doma a přivítá druholigový Varnsdorf.

Úředním hracím dnem je středa 19. října.

Los 3. kola MOL Cupu: Velvary - Baník, Hlučín - Plzeň, Soběslav - Karviná, Domažlice - Sparta, Zápy - Olomouc, Frýdek-Místek - Liberec, Chlumec nad Cidlinou - Hradec Králové, Jablonec - Vyškov, Dukla - Slavia, České Budějovice - Vlašim, Mladá Boleslav - Prostějov, Zlín - Jihlava, Bohemians - Třinec, Příbram - Teplice, Slovácko - Varnsdorf, Táborsko - Brno