„Začali jsme dobře a byli více na míči. Pak jsme ale inkasovali z brejku a soupeř následně zalezl do obrany ještě více. Navíc mu hrál do karet terén, který naší kombinační hře úplně nepřál. My jsme si ale věřili a za bodem jsme si šli až do konce. A naštěstí to tam padlo," říkal po zápase spokojeně, ale i viditelně unaveně.

Aby také ne. Jakožto defenzivní hráč musel během zápasu řešit poměrně veliké množství nepříjemných varnsdorfských brejků tažených zejména rychlonohým Nigerijcem Abdullahiem Tankem.

„Nebylo to nic snadného. Musím uznat, že Tanko nebyl zrovna pomalý a i zbytek týmu, když se dostal k míči, věděl, co má hrát," přiznal.

Tento 21letý ostravský odchovanec tak načal svou druhou polovinu druholigové sezony poměrně úspěšně. Jak je zatím hráč, kterého si vlastnoručně vyhlédl a přivedl trenér Šustr, na Hané spokojený?

FNL: Prostějov - Varnsdorf
FOTO: Eskáčko načalo jaro remízou s Varnsdorfem. Bod v nastavení urval Bialek

„Moc se mi tady líbí. Jde vidět, že klub funguje dobře a že má cíle do budoucna. Chce stavět i stadion a vylepšovat zázemí. Na druhou stranu ale cítím, že druhá liga pro mě není strop. Chci se dostat výš. Minimálně do první ligy a jednou třeba i dál," říká sebevědomě.

Zdá se tak, že jediné, co mu po sportovní stránce může dělat vrásky na čele, jsou aktuální výsledky jeho mateřského klubu. „Bohužel, nedívá se na to lehce. Já jsem odmalička baníkovec a mám k tomu klubu stále srdeční vztah. Věřím ale, že se to zvedne. Potenciál tam na to rozhodně je," uzavřel Samuel Kulig.