V prvním kole se Lukáš Hapal prosadil po pár minutách na hřišti v duelu s Vlašimí, nyní splnil roli žolíka i na hřišti Táborska.

Fakt, že nastupuje většinou jako střídající hráč, Lukáš Hapal chápe.

„Je nás osmnáct dvacet vyrovnaných hráčů, takže to tak beru. Vždycky je potřeba podat maximální výkon,“ ví dobře šestadvacetiletý záložník, který gólem v 78. minutě zařídil remízu Prostějova v Táboře.

Jak je pro vás tento bod cenný?
Určitě hodně cenný. Každý bod venku ve druhé lize se cení. Liga je velice vyrovnaná a jsme za něj hodně rádi, tím víc, že jsme prohrávali.

Více než hodinu jste utkání sledoval z pozice náhradníka. Jak vypadal zápas vašima očima?
Myslím, že to bylo velice vyrovnané. Oba dva manšafty měly své šance. Nás podržel Bréda v bráně, ale i jejich brankář tam chytil nějaké šance. Myslím, že ten bod byl zasloužený.

S čím vás kouč Machala poslal v 65. minutě na hřiště?
Šel jsem na hrot pomoci Karlu Kroupovi. Byli jsme v situaci, že musíme dát gól, tak jsem tam šel s tím, abych se tlačil do vápna.

Jak vznikla gólová situace v 78. minutě, kdy jste vyrovnal na 1:1?
Byl tam dlouhý míč do těla pro mě a sklepnul jsem to Honzovi Šteiglovi, který to dal na Karla Kroupu. Ten mi to prodloužil hlavou a já už šel sám na bránu. Se štěstím jsem to pak uklidil k tyči.

V uplynulých čtyřech zápas jste uhráli pět bodů. Sice jste dokázali porazit Ústí, ale byl tam i debakl v Sokolově. Jak hodnotíte poslední výkony?
Kromě toho Sokolova jsme odehráli všechny zápasy velice dobře. S Pardubicemi jsme remizovali 2:2, i když ten první poločas byl špatný. Jinak jsme ale s výsledky i hrou docela spokojení. Chtěli jsme hrát střed tabulky, abychom nemuseli řešit záchranářské věci. To se nám zatím daří, ale musíme pokračovat dál ve sbírání bodů.

Před touto sezonou jste měl zkušenosti jen s MSFL. Už jste si zvykl na druhou ligu?
Cítím se dobře. Druhá liga je hodně soubojová a náročnější po fyzické stránce, s čímž problémy nemám. Člověk si každým zápasem zvyká víc a víc.

Většinou nastupujete jen jako náhradník. Jak jste spokojený s minutáží, kterou vám trenér dává?
Každý by samozřejmě hrál radši v základu. Ale je nás osmnáct dvacet vyrovnaných hráčů, takže to tak beru. Vždycky je potřeba podat maximální výkon, jedno jestli jdete z lavičky nebo od začátku.

REPREPAUZA BEZ ZÁPASU
Prostějovští fotbalisté si chtěli reprezentační přestávku zpestřit přípravným utkáním, stejně jako to udělali při té předchozí, kdy odehráli duel s prvoligovou Opavou. Tentokrát se ale žádného soupeře najít nepovedlo.

„Chtěli jsme, ale bohužel jsme nikoho nesehnali. Zápasy, které byly domluvené, soupeři odřekli, a soutěže od třetí ligy dolů pokračují dál. Nedá se nic dělat, musíme jen trénovat,“ mrzí Machalu.

Nejbližší utkání tak čeká jeho hráče až 20. října doma proti Vítkovicím.