„Očekávali jsme od něj góly a spoléhali jsme na něj. Věřili jsme, že těch sedm gólů dá a na další nahraje. Za ta léta to tak prostě je, že na v něj věříte. Jenže to po jeho návratu z Brna nabylo ideální a byl jsem naštvaný, protože výkony nebyly. Přesto je pro nás stále důležitý a rozdílový hráč. Věřím, že bude nyní produktivní a vrátí se do formy, ve které byl, když odcházel a bude to ten starý Koudy, který nám pomůže v ofenzivě,“ hodnotil předseda Prostějova František Jura.

V generálce proti Rosicím se Koudelka jednou trefil a jednou asistoval. Byl tak u obou gólů svého týmu. Jak vidí následující sezonu on?

Jak hodnotíte své působení v Prostějově po návratu?

Už jsem tady nějakou dobu a jsem tady rád. V Brně to moc nevyšlo a nebylo to pro mě úplně jednoduché. Když jsem se vrátil, tak hlavně v zimní přípravě jsem se hledal sám v sobě a někdy jsem se ani nenašel (směje se). Jsem rád, že jsem dostal opět šanci a v této sezoně to budu chtít klubu vrátit.

Jak se proměnila vaše role pod koučem Jarošíkem?

Trenér Šustr mi dával větší volnost dopředu. Nechtěl, abych chodil bránit, protože říkal, že tam jsem nebezpečný pro nás (úsměv). Každý trenér je trošku jiný v těchto věcech, ale pořád chceme hrát fotbal, což mi vyhovuje. Neřeším, jestli máme trenéra pana Šustra nebo Jarošíka. Pokud budeme plnit to, co po nás chce, tak budeme hrát dobrý fotbal, který jsme hráli i v minulé sezoně.

A z hlediska týmového pojetí hry jsou nějaké změny?

Určitě se něco změnilo, ale není toho oproti minulému roku tolik. Vždycky je na prvním místě tým. Musíme šlapat a potom se nám to vrátí. Pokud z toho někdo vypadne, tak to je špatně, ale pokud budeme držet při sobě, tak sezonu zvládneme dobře.

Moc branek jste v poslední době nedával, trénujete nějak speciálně střelbu?

Moc ne. Když jsme měli na tréninku střelbu a vsadil jsem se s Bártičem (brankářem Michalem Bártou, pozn. red.), tak jsem prohrál, protože jsem dal o gól méně. Trenér si toho hned všiml. Ani v hrách na tréninku moc gólů nedávám. Ale i když to minulý půlrok nebylo ideální, tak si myslím, že teď to přijde a bude dobře.