„Myslím si, že to dnes bylo klasické přípravné utkání na umělé trávě. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, což nám odkrylo plno věcí. Ať už v pozitivním či negativním světle. Z naší strany ale bohužel chyběly branky,“ načal své pozápasové hodnocení prostějovský kouč Daniel Šmejkal.

Zápas začali aktivněji Slezané. Postupně se ale hra vyrovnávala. Ve 25. minutě se ve velké šanci ocitl prostějovský Bartolomeu, kterého díky včasnému vyběhnutí Neuman vychytal. A když už to vypadalo, že bude stav po první půli bezbrankový, přišla v druhé nastavené minutě penalta ve prospěch Karviné, kterou proměnil Tomáš Jursa.

„Situaci před penaltou jsem vůbec neviděl, takže nemůžu moc hodnotit. Jednalo se totiž o centr do pokutového území, kde bylo zhruba dvacet hráčů. A najedou byla odpískána,“ okomentoval rozhodující situaci vůdce prostějovské střídačky.

Po pouhé čtvrthodině druhé půle se musel pro tržnou ránu na hlavě z hřiště odporoučet nově nastoupivší karvinský hráč Kasper Zych, kterého nahradil Antonín Svoboda. Postupně pak lehkou územní převahu na svou stranu získali Hanáci, kteří ji však nedokázali využít k vytvoření si nějaké zásadnější šance.

„I přes naši nemohoucnost v koncovce si myslím, že přístupem a pohybově na tom byli všichni dobře. Mladí hráči ještě samozřejmě potřebují nasbírat mnohem více zkušeností,“ krčil rameny Šmejkal.

Jeho svěřenci pak měli od 83. minuty výhodu hry o jednoho hráče navíc, kterou jim svou druhou žlutou kartou věnoval Petr Buchta. Karvinští si ale své hubené vedení nakonec pohlídali a připsali si do tabulky další tři body.

„Jak jsem řekl už v úvodu, dnes jsme branku prostě vstřelit nedokázali. A bohužel ani proti deseti. Je to trochu problém, protože, byť se jedná jen o přípravu, jsou pro nás vítězství důležitá kvůli psychické stránce,“ řekl lodivod Hanáků s lehkým zklamáním v hlase.

Situace ve skupině C je nyní následující. Na prvních dvou místech jsou shodně se šesti body týmy Baníku Ostrava a Karviné, které už za sebou mají všechny tři duely. Prostějov se třemi body zaujímá třetí příčku. O jeho konečném umístění tak rozhodne zápas proti Pardubicím, které na svém kontě nemají ani jediný bodík. Tento zápas se odehraje ve středu 26. ledna.

1. SK Prostějov – MFK Karviná 0:1 (0:1)

Branky: 45+2. Jursa z pen.

ŽK: Schuster – Ciupa. ČK: Buchta (po 2. ŽK, KAR).

Prostějov: Nemrava – Machynek, Bala, Schuster, Stříž, Pernica, Jiráček, Hönig, Kušej, Koudelka, Bartolomeu. Střídali: Bárta – Kopřiva, Kříž, Omale, Sečkář, Urbanec, Zapletal. Trenér: Dominik Šmejkal.

Karviná: Neuman (46. Ciupa) - Čmelík, Buchta, Teplan, Šehić - Jursa, Qose (60. Marco Túlio) - Zorvan, Holík (46. Holík), Bartošák (42. Sinyavskiy) - Durosinmi (46. Zych, 58. Svoboda). Trenér: Bohumil Páník.