Na těžkém terénu se hrálo dlouho bez větších šancí. Příležitost jít do vedení pak domácí nabídli soupeři v pětatřicáté minutě. Standardka z hloubi pole propadla až k Samiecovi a ten šikovně prostrčil balon za záda brankáře Muchy.

Prostějovská odpověď byla ale blesková. Na Sečkářův centr si hned za dvě minuty naběhl Matoušek a přeskočil i brankáře Pastornického.

Na začátku druhé půle chybovala ale prostějovská defenziva znovu. Po rychle rozehraném autovém vhazování se k centru dostal jako první nigerijský útočník Christian Attah a získal Třinci opět vedení.

Prostějovští se pak snažili o vyrovnání, seč jim síly stačily, ovšem Třinec bránil zodpovědně. Osm minut před koncem ale nakonec protlačil po závaru míč do brány Šteigl a vyrovnal na konečných 2:2.

Prostějov tak podzim zakončil s dvaceti body na páté příčce, protože jej na poslední chvíli přeskočila Chrudim. Třinec je desátý.

„V situaci, která nás provázela, že jsme hráli bez pěti hráčů základní sestavy, Habusta se zranil při rozcvičce a Stáňa musel opustit hřiště, patří mančaftu obrovský kompliment za to, jak se prezentoval a jak to utkání odmakal,“ řekl pro klubový web trenér Třince František Straka.

„Bod je pro nás málo, měli jsme na to, abychom uhráli tři, stejně jako proti Chrudimi. Na druhou stranu jsme pokorní a těší nás, že jsme sedm zápasů neprohráli a máme patnáct bodů,“ dodal.

Fotbalisté Prostějova (v zeleném). Ilustrační foto
Čtyři góly za devět minut! Prostějov venku zůstává neporažen

1. SK Prostějov – FK Fotbal Třinec 2:2 (1:1)

Branky: 37. Matoušek, 82. Šteigl – 35. Samiec, 54. Attah. Rozhodčí: Cieslar – Šimáček, Matoušek. ŽK: Omale – Hýbl, Attah, Ngibi.

Prostějov: Mucha – Šmehyl, Bala, Sus (74. Šteigl), Sečkář (74. Langer) – Matoušek, Zapletal (58. Spáčil), Omale, Kopřiva (58. Jurásek), Píchal (66. Rolinc) – Zikl. Trenér: Pavel Šustr.

Třinec: Pastornický – Bolf, Gáč, Ngimbi, Hýbl – R. Vaněk Samiec – Stáňa (46. Puchel), Weber (90. Foltyn), Cienciala – Attah (83. Zlatohlávek). Trenér: František Straka.