Prostějovští ve středu hráli pohárový duel s Bohemians a den navíc pro regeneraci se jim šikne. Hanáci schytali čtyři góly, byť konečný výsledek pro ně byl přece jen trochu krutý. „Těžko se to hodnotí. Věřil jsem, že bychom Bohemku mohli potrápit. Dařilo se to těch sedmdesát minut. Druhý poločas jsme však začali pasivně a Bohemka byla lepší a důraznější. Nám taky trochu došly síly,“ viděl trenér Jiří Jarošík. „Hodně jsme ztráceli míče v přechodové fázi. Neměli jsme ani moc standardky. To ovšem bylo tou chybějící aktivitou,“ doplnil kouč Prostějova.

Čtyři góly v poháru dostala také Opava, která padla 2:4 s Mladou Boleslaví. Ve druhé lize se zatím mužstvo trochu hledá. Po sestupu z ligy se kádr téměř rozpadl. Rozjitřená atmosféra je mezi klubem a jeho tradiční velkou oporou – fanoušky.

„Všichni mají své problémy,“ pousmál se Jarošík.

„Opavu jsem viděl v začátku soutěže a hráli docela dobrý fotbal, jenže neměli výsledky. V posledních zápasech ale začali body sbírat,“ připomněl poslední rmízu na půdě Táborska a vítězství v JIhlavě,. „Velkou ztrátou pro ně byl podle mě odchod Tiehiho do Liberce. Ten se mi hodně líbil. Druholigové týmy takové rozdílové hráče většinou nahrazují těžko,“ řekl Jarošík.

Z vlastní vůle se naopak Opava rozešla s Janem Schaffartzikem. Zkušenému stoperovi ukončili Slezané smlouvu kvůli údajnému neprofesionálnímu chování.

Spekulovalo se ale spíš o trestu za podporu odvolaného sportovního ředitele Pavla Zavadila na sociálních sítích.

Nové angažmá našel opavský srdcař rychle na Hané a v neděli jej čeká mimořádný zápas. „Nedovedu si to zatím ani moc představit. Proti Opavě jsem hrál někdy v devatenácti na hostování v Dolním Benešově. A to byla příprava,“ vyznal se. „Neumím si představit, že bych třeba dal gól. Teď si říkám, že bych ho v uvozovkách snad ani nechtěl dát,“ pousmál se s tím, že bude muset emoce hodit za hlavu.

V Prostějově jej každopádně přijali s otevřenou náručí. „Naskočil a hned to bylo, jako by tu s námi byl rok. Je to důležitý článek,“ chválí Jarošík. „Vzadu jsme byli bolaví, chtěli jsme přivést zkušeného hráče a on nám v těch dvou ligových zápasech okamžitě pomohl. Hrál výborně a jsem rád, že je tady s námi,“ uvedl kouč.

Ten bude muset vyřešit před Opavou rébus ve středu zálohy. V minulé sezoně často chválený Solomon Omale v duelu s Bohemians dvakrát fatálně chyboval a Jarošíkovi jeho zkraty evidentně nejsou příliš po chuti.

„Udělá spoustu dobrých věcí a pak si to pokazí nepřesnou přihrávkou, přešlapovačkou nebo něčím takovým. Někdy vymýšlí nesmysly,“ stýská si Jarošík, který zároveň ví, že v Nigerijci dřímá potenciál.

„Sami víte, že dokáže odehrát zápas, kdy je nejlepší na hřišti, ale pak taky takový, ve kterém udělá dva nebo tři zkraty a pokazí svůj výkon. Tím si ubližuje i v kolektivu, který maká. Když takové věci děláte opakovaně, tak to pak ostatní neberou,“ dodal Jarošík.

Postaví Omaleho znovu i proti Opavě?