Po těsné prohře v Pardubicích prostějovský trenér Pavel Šustr věděl, že domácí souboj s Vítkovicemi je nutné zvládnout. A první půle odpovídala tomu, že si jeho svěřenci chtějí zajistit klidnější závěr sezony.

Zhruba 130 fanoušků, kteří se vešli do stanovené kvóty a mohli přímo na stadion, aplaudovalo odvážným akcím Lutonského. Bylo to ale Jan Koudelka, který se postaral o premiérový gól. Krásnou ranou z otočky vymetl šibenici a fanoušci nadšeně skandovali jeho jméno. Prostějovská domácí premiéra po konci karantény měla veselou kulisu, která se pranic nelíbila vítkovické lavičce, jejíž členové schytali od skalních fans Prostějova několik štiplavých poznámek.

O chvíli později se pak na hranici vápna prodral Patrik Slaměna a zvýšil. Rozjásal tím i jednoho z fanoušků, který se na stadion nedostal a sledoval duel zpoza zídky.

Krásné branky však domácí tým ukolébaly a po změně stan bylo dokonce zaděláno na malér. Vítkovice brzy snížily zásluhou Ondřeje Chvěji a na Hanáky padla pořádná deka. Nad očekávanou tříbodovou sobotou se tak začaly vznášet otázníky.

Prostějovská obrana ovšem držela důležitý těsný náskok a v závěru pomohli střídající fotbalisté. Nejprve po centru Stříže zvýšil Rolinc a po dalším brejku Šteigla dorážel do prázdné branky právě předchozí nahrávač Michal Stříž.

Mohla se tak začít slavit první ligová výhra od října. Věrní příznivci hráčům vytvořili menší děkovačku, plácnout si však z důvodu koronavirových opatření nemohli. Hráči museli spěchat do šatny, nedošlo ani na rozhovory.

Hanáci se o další body poperou v úterý v Třinci. Následující sobotu hostí Sokolov.

1. SK Prostějov – MFK Vítkovice 4:1 (2:0)

Branky: 23. Koudelka, 26. Slaměna, 90. Rolinc, 90. Stříž – 52. Chvěja. Rozhodčí: Ardeleanu – Moláček, Hurych. ŽK: Bialek, Stáňa, Šteigl – Russmann. Diváci: 120

Prostějov: Bréda – Stříž, Schuster, Bialek, Pašek – Polák – Lutonský (90. Zapletal), Slaměna (78. Rolinc), Koudelka, Stáňa (78. Sus) – Kroupa (66. Šteigl). Trenér: Pavel Šustr.

Vítkovice: Květon – Celba, V. Cverna, Holiš – Putyera, Ožvolda, Chvěja, Matoušek (87. Martišiak), Bolf (76. Russmann), Kania – Macej. Trenéři: Ondřej Smetana a Jaroslav Netolička.