Tamnímu 1. SK se nevydařil vstup do jarní části.

Tři porážky na Žižkově, s Českými Budějovicemi a Hradcem Králové odsunuly Prostějov v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na třinácté místo. Od patnácté sestupové příčky, na které momentálně sedí Chrudim už svěřence trenéra Oldřicha Machaly dělí jen tři body.

„Věděli jsme, že máme na startu jara těžký los, ale taky jsme počítali, že na Žižkově nějaké body uhrajeme. Hlavně tam jsme odehráli zápas hodně špatně. V Hradci už to nebylo úplně zlé. Po zápase nás dokonce trenér soupeře chválil, jenže to nám body nedá,“ ví dobře Machala.

Děsivá šňůra

Když se ke třem jarním nezdarům přidají čtyři porážky ze závěru podzimní části a k tomu ještě předchozí čtyři zápasy bez výhry, vyjde z toho už skutečně děsivá šňůra. Naposledy vyhrál Prostějov soutěžní zápas 15. září s Ústím nad Labem! Od té doby jen tři remízy v 11 soutěžních zápasech.

Není divu, že pozice kouče Machaly přišla v reprezentační přestávce na přetřes. Kouč i hráči absolvovali pohovory s vedením klubu.

Pro další duel se Zbrojovkou Brno, který je na programu v neděli v 18 hodin má Machala stále důvěru.

„Bodový úkol jsme nedostali, ale je jasné, že musíme už něco uhrát. Soupeři za námi se dotahují, ten tlak cítíme,“ řekl trenér.

Tým trápí marodka

Problémem je však aktuálně marodka. Prostějovští kvůli ní dokonce zrušili přípravné utkání s Třincem, které měli v pátek v plánu. Potíže mělo hned několik hráčů.

„Měli jsme připravených asi dvanáct hráčů na sto procent a do toho jsme jít nechtěli, aby se ještě něco nestalo někomu dalšímu,“ uvedl Machala.

„Teď už je to lepší, na druhou stranu máme zase na Brno vykartované hráče. Jsme v těžké situaci, ale to je fotbal. Tak to bývá, když se vám nedaří. Pak se sype všechno. Musíme se z toho vyhrabat, nikdo nám s tím nepomůže,“ dodal Machala, který bude v Brně postrádat Pančocháře (vyloučení v Hradci), Poláka (4 žluté karty) a Suse (druhý zápas za 8 žlutých).

„Stejně si ale nemyslím, že bychom tam měli jet prohrát. Brno bude také pod tlakem. Jestli se chce dostat nahoru do boje o baráž. Věřím, že zabereme a nějaké body už uděláme,“ dodal Machala.