Domácí měli navrch a hlavně v začátku zápasu měla prostějovská obrana plné ruce práce. Brankář Mucha ale ve spolupráci s obránci dokázal udržet čisté konto.

"Dukla nám ukázala, jak může vypadat moderní fotbal, když mužstvo drží míč. První půlku jsme nehráli dobře, byli jsme ustrašení a neběhali jsme," hodnotil prostějovský kouč Pavel Šustr.

Jeho tým zahrozil v závěru poločasu. Matouškovi se ale nepodařilo obejít brankáře Radu, který po chybě obrany musel vyběhnout daleko do pole.

Po změně stran proletěla těsně vedle tečovaná střela Omaleho. Další příležitost pak měl po standardce Bialek.

Dukla se připomněla až v závěru. Chlumeckého ránu ale vyrazil Mucha a střídající Jakab branku minul, stejně jako na druhé straně prostějovský Šmehyl. Duel tak skončil dělbou bodů.

"Do druhé půle jsme nastoupili se zlepšenou obranou a nakonec bereme bod, který je pro nás úspěchem. Výsledek ale rozhodně nepřeceňujeme, víme co nás trápí a co potřebujeme zlepšit," upozornil Šustr.

Na druhé straně přece jen převládlo mírné zklamání.

„Měli jsme výbornou úvodní půlhodinu, kde jsme si vypracovali mraky příležitostí. Po zbytek zápasu, až možná na posledních deset minut, na nás ale byla vidět hektika a panika. Chyběl nám na hřišti zkušený hráč typu Tetoura, který by hru zklidnil a dirigoval. Byli jsme zbrklí, neměli jsme dobře nastavené hřiště a soupeř plnil precizně defenzivní úkoly. Proto bereme jen bod," řekl trenér Dukly Roman Skuhravý.

Za dva týdny po reprezentační přestávce pokračuje Prostějov domácím zápasem proti Viktorii Žižkov.

FK Dukla Praha – 1. SK Prostějov 0:0

Rozhodčí: Vojkovský – Dobrovolný, Leška. ŽK: Dancák, Piroch – Zapletal, Spáčil, Langer. Diváci:

Dukla: F. Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – D. Souček (75. Ullman), Doumbia, Kozma, Krunert (59. Hadaščok), Buchvaldek (59. Kovaľ), Preisler (75. Jakab) – Fábry (64. Ayong). Trenér: Roman Skuhravý.

Prostějov: Mucha – Machynek, Bialek, Schuster, Stříž – Kopřiva (46. Spáčil), Omale – Matoušek (74. Šmehyl), Šteigl (31. Langer), Zapletal (46. Jurásek) – Zikl. Trenér: Pavel Šustr.