„Naše hřiště je momentálně uzavřené, protože ho potřebujeme dát dohromady po sezoně, takže první tréninky absolvujeme ve Slatinicích, další týden se přesuneme do Vrahovic,“ prozradil kouč devátého týmu uplynulého ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Kádr Prostějova projde během léta určitými změnami. Mimo hru je zraněný Machynek, zdravotní problémy má i Ukrajinec Žikol, takže jeho další pokračování v klubu je nejisté. Odejít by měli Pančochář a Fládr.

„Oba by měli jít hrát třetí ligu, ale kam, to se zatím řeší. Některé kluby ještě dohrávají sezonu. Všechno bude jasné během následujících týdnů,“ řekl Machala.

Prostějov také neuplatil opci na útočníka Adama Ševčíka, který v klubu hostoval ze Sokolova.

Kariéru ještě nekončí matador a bývalý reprezentant Jan Polák, u nějž panovaly jisté pochybnosti kvůli zdravotnímu stavu.

„Honza zatím přípravu nezahájil, protože řeší určité zdravotní potíže, ale brzy by se měl připojit. V týmu by měl pokračovat,“ oznámil Machala.

Z posil mohl zatím potvrdit pouze příchod obránce Jana Kotouče z olomoucké Sigmy. Ten už s týmem trénuje. Prostějov měl vyhlédnutého i dalšího mladého Olomoučana Ondřeje Zmrzlého, který však zahájí letní přípravu s áčkem Sigmy.

„To samozřejmě situaci z našeho pohledu zkomplikovalo. Uvidíme, jaký to bude mít vývoj, ale pro nás obecně platí, že hráče chceme mít pohromadě co nejdřív, ne až na konci přípravy,“ přemítal Machala.

Další nové tváře by měl klub odtajnit v příštím týdnu.

„Někteří hráči mají ještě smlouvy do 30. 6., takže je zatím brzy,“ uvedl Machala.

V přípravném období má Prostějov zatím naplánované čtyři zápasy. Dva s českými kluby a dva proti slovenským celkům.

Plán přípravných zápasů 1. SK Prostějov:

středa 26. června (11.00): Jihlava – Prostějov

sobota 29. června (14.00): Prostějov – Třinec (Slatinice)

sobota 7. července (11.00): Prostějov – Dubnica nad Váhom (Nové Sady)

sobota 13. července (17.00): Senica – Prostějov