Po konci uplynulé sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY opustilo prostějovský klub několik hráčů. Některým skončily smlouvy, jiným hostování a Aleš Schuster ukončil profesionální kariéru.

Staronový kouč Pavel Šustr pak ve čtvrtek na začátku přípravy přivítal na tréninku obránce či záložníka Jakuba Elbela, jenž strávil jaro v MSFL v dresu Vratimova a v minulosti působil v ČFL, kde nastupoval za Přepeře.

Předseda klubu 1. SK Prostějov František Jura
Nové tváře FAČR? Velké zklamání, říká šéf 1. SK Prostějov Jura

Dalším novicem je Jakub Bolf, který je hráčem Baníku Ostrava a v uplynulém roce hostoval v druholigovém Třinci. Známým je pak pro Pavla Šustra David Gáč. Stoper měřící přes 190 centimetrů pod ním působil v Senici a zkušenosti sbíral také v Třinci, Zbrojovce Brno či Frýdku-Místku.

Dalším, kdo se na trávníku objevil byl Nikola Todorič. Srbský dvacetiletý záložník patří Vyškovu, ale za ten odehrál pouze 25 minut ve druhé nejvyšší soutěž a 52 minut v MOL Cupu. Zbytek sezony totiž strávil v třetiligovém Blansku.

Na tréninku byli také brankář Volodymyr Krynskyj a další hráči jako Marek Kirschbaum a Jakub Vyhlídal. Asistentem trenéra pak jsou Matěj Vybíhal a Karel Kroupa.

První utkání sehraje Prostějov v sobotu 25. června od 13.30 hodin ve Slatinicích proti Dubnici nad Váhom. V přípravě se dále Eskáčko střetne se Sigmou Olomouc, Znojmem, Zlínem a také s Rosicemi a Líšní.