„Loni jsme taky začínali doma a výhoda to určitě byla, podzim jsme nastartovali dobře. Věřím, že se nám to podaří zopakovat, máme dvě domácí utkání – nejdřív s Vyšehradem a potom Vlašimí,“ prohlásil trenér 1. SK Prostějov Oldřich Machala.

„Úvod je vždy strašně důležitý, kdo jej zvládne a má body, tak se mu pak líp hraje i trénuje,“ zdůraznil kouč.

Zatímco před rokem jeho tým doma vybojoval remízu s Vlašimí, tak nyní proti nováčkovi druhé ligy bude mít ambice na tříbodový zisk.

„Začínat doma je výhoda, ale musíme respektovat sílu soupeře, kterého rozhodně nechceme podceňovat. Vyšehrad se jako nováček před sezonou posílil, přišlo jim pár hráčů ze Slavie. My ale chceme začít dobře a první zápas vyhrát,“ prohlásil kouč Machala.

V kádru šampiona poslední sezony České fotbalové ligy najdeme několik známých jmen. Jednoznačně nejzkušenějším fotbalistou Vyšehradu je šestatřicetiletý obránce Ondřej Švejdík, kapitánem pak ofenzivní záložník Filip Drobílek.

„Díky Vyšehradu pokračuji ve své kariéře. Na druhou ligu se těším, pro svoji motivaci potřebuji tlak a napětí a chci přispět svými zkušenostmi k tomu, abychom byli úspěšní. Jdeme do toho s pokorou, ale beze strachu,“ uvedl Švejdík pro klubový web.

KAŇKA PŘÍPRAVY? ZRANĚNÝ POLÁK

To Prostějovu bude jedna zkušená opora chybět. Jan Polák se zranil hned v úvodním utkání letního bloku v Jihlavě.

„Hodně mě to mrzí, protože podával na jaře výborné výkony a dost nám pomohl. Uvidíme, kdy bude připravený zase hrát,“ uvedl kouč Machala.

Ten bude mít stále k dispozici devětatřicetiletého kapitána Karla Kroupu, který kromě pozice v útoku získává i manažerské zkušenosti. „Je takovou spojkou mezi kabinou áčka a trenéry s vedením klubu,“ prozradil předseda 1. SK Prostějov František Jura.

KAPITÁN KROUPA NEKONČÍ

Po příchodu hrotového hráče Jakuba Rolince už prostějovský útok nebude stát jen na Kroupovi, přesto se zkušeným matadorem trenéři dál počítají.

„Nachystaný budu, odtrénoval jsem všechno, snad až na dva, tři tréninky. Jsem k dispozici a bude záležet na trenérech, jak to zvolí. Tak, jak to oni nastaví, takovou roli přijmu. Fotbal mě baví a dokud mi slouží zdraví, tak nevidím důvod, proč končit,“ prohlásil Karel Kroupa.

Jak si jeho tým povede v premiéře nového ročníku druhé ligy? Souboj se Slavojem Vyšehrad startuje v sobotu v 17 hodin.