Naposledy v sobotu Prostějov nečekaně uspěl na půdě lídra tabulky. V Hradci Králové vyhrál brankou Jakuba Kopřivy z penalty.

Navzdory tomu, že posledních dvacet minut hrál o deseti bez vyloučeného Salomona Omaleho. A přestože hned na začátku přišel o stopera Daniela Bialka po srážce s brankářem Muchou. Obránci museli přímo na hřišti vytahovat zapadlý jazyk a nakonec skončil v nemocnici s otřesem mozku.

Omale bude určitě Prostějovu chybět kvůli trestu a velmi nepravděpodobný je z pochopitelných důvodů i Bialkův návrat.

Líšeň vyhrála poslední dvě utkání. Doma s Vyšehradem 4:2 a o víkendu 1:0 na půdě Táborska.

Nejlepším střelcem týmu je Jaroslav Málek se šesti zásahy. Společně s žižkovským Jaroslavem Divišem vede tabulku kanonýrů celé soutěže.

Jistý pikantní nádech bude mít souboj jednak pro prostějovského kouče Šustra, ale i pro hráče na opačné straně barikády.

„Určitě se k tomu nestavím jinak, než k ostatním zápasům, na druhou stranu su Brňák,“ pousmál se Šustr. „Znám trenéra i většinu hráčů. jsou tam kluci, kteří hráli v minulé sezoně tady jako Milan Lutonský a David Pašek. Takže o motivaci máme postaráno,“ přiznává.

„Doufám, že odvedeme kvalitní fyzický výkon a i když se Líšni taky daří, taky budeme schopní sáhnout si na body,“ dodal Pavel Šustr.

Utkání má výkop naplánován na 13:30.