Prostějovská série je o to cennější, že tři ze čtyř zmiňovaných zápasů vyhrál na hřišti soupeře. Příště hraje ve středu doma proti Ústí nad Labem, které v tabulce přeskočil. A to tedy bude pořádný šlágr.

V Chrudimi otevřel skóre Matoušek už po šesti minutách, když se k němu odrazila zblokovaná střela Zapletala. Mladý fotbalista, který v klubu hostuje ze Sigmy Olomouc, má v posledních čtyřech zápasech na kontě čtyři góly.

Do poločasu mohl za domácí vyrovnat jihokorejský útočník Ju, ale bránu netrefil. Domácí se dočkali krátce před odehranou hodinou. V 58. minutě dostal míč za obranu Rybička, rychle posunul na Ladislava Mužíka, který pak překonal brankáře Muchu.

Dlouho ale vyrovnaný stav nevydržel. Po chrudimském rohu se dostal Prostějov do rychlého protiútoku. Na jeho konci vlétl do vápna Matoušek a připravil snadnou úlohu pro Daniela Bialka.

Byla to vítězná trefa. Další nadějné brejky už Prostějov nezužitkoval. Píchalovu střelu zablokovali obránci a Kopřiva pálil nad branku. Mrzet to ovšem Hanáky rozhodně nemuselo. Cesta domů byla i tak veselá a se třemi body v kapse.

MFK Chrudim – 1. SK Prostějov 1:2 (0:1)

Branky: 58. Mužík – 6. Matoušek, 65. Bialek. Rozhdodčí: Vojkovský – Melichar, Lakomý. ŽK: Jurásek, Kopřiva.

Chrudim: Mrázek – Vencl, Fofana, Hlavsa (71. Řezníček, 82. Látal) – Mužík, Kesner, Verner, D. Breda (71. Krištof), Sokol – Rybička, Ju Kang-hjun. Trenér: Jaroslav Veselý.

Prostějov: Mucha – Šmehyl, Bala, Bialek, Sečkář – Kopřiva (90+3. Stříž), Spáčil, Jurásek (82. Langer) – Matoušek (71. Píchal), Zikl (71. Rolinc), Zapletal. Trenér: Pavel Šustr.