Prostějov v Tipsport lize prohrál s Karvinou
Ve druhém vystoupení v zimní Tipsport lize prohráli fotbalisté druholigového Prostějova s Karvinou 2:3. Soupeř z nejvyšší soutěže byl nad jejich síly zejména v prvním poločase.

Karviná ho díky brankám Ondřeje Lingra ze 5. minuty a Brazilce Eduarda z nastaveného času vyhrála 2:0. Na začátku druhého dějství pak přidal ještě třetí zásah Michal Petráň.

Jestřábi rozstříleli Třebíč. Horácká Slavia žádala odklad zápasu

Až pak se Hanáci vzchopili a nakonec duel přece jen zdramatizovali. V 66. minutě snížil Radek Smékal a tři minuty před koncem Jan Koudelka dokonce vsítil kontaktní branku. Víc už se ale svěřencům trenéra Pavla Šustra nepovedlo.

V dresu Prostějova se představil i záložník Jakub Matoušek. Fotbalista, který prošel mládeží Sigmy, za kterou si zahrál i mládežnickou Ligu mistrů, působil na podzim v dresu druholigových Vítkovic.

„Zápas byl poměrně vyrovnaný. Paradoxně, byť jsme prohráli, byli jsme poprvé daleko aktivnější s míčem a měli jsme také procentuálně vyšší držení míče než v předešlých utkáních. Rozhodly chyby, které by se nám neměly stávat. První branka – špatně špatně obsazený hráč ve vápně. Druhou a třetí jsme po standardních situacích, takže nedůslednost. I na tomto musíme zapracovat,“ hodnotil na klubovém webu prostějovský trenér Šustr.

1. SK Prostějov - MFK Karviná 2:3 (0:2)

Branky: 66. Smékal, 87. Koudelka z pen. - 5. Lingr, 45.+1 Eduardo, 56. Petráň.

Prostějov: Bréda – Pašek, Machynek, Hloch, Lutonský – Kiška, Ditttmer, Polák, Slaměna, Matoušek – Kroupa. Střídali: Peka – Biolek, Sečkář, Pernackyj, Smékal, Zapletal, Píchal, Koudelka. Trenér: Pavel Šustr.

Karviná: Pastornický - Ndefe, Eduardo, Janečka, Čonka - Hanousek, Bukata - Ba Loua, Lingr, Vukadinovič – Krstovski. Střídali: Neuman – Kubala, Jean, Moravec, Petráň, Putyera, Rundič, Stropek. Trenér: Juraj Jarábek.