Prostějov v utkání dvakrát vedl. Poprvé hned po několika desítkách vteřin, když po první akci z levé strany zakončoval nejprve do brankáře Jan Koudelka a vzápětí Jakub Teplý dorazil do sítě.

Úvod se vůbec Prostějovu proti soupeři s velkým jménem vyvedl. Vytvořil si nejméně další tři příležitosti, které zakončovali Koudelka či Píchal, tentokrát už však neúspěšně.

Baník se rozjížděl pomaleji a postupně přidával. Solidně vypadal mladíček David Buchta, který několikrát pozlobil prostějovskou obranu. Gól ale nakonec vstřelil ten nejzkušenější hráč Baníku Milan Baroš, který na zemi tečoval střelu Chvěji.

Domácí pak trefili břevno i několikrát tyč, další gól ale padl až na začátku druhé půle na druhé straně. Po chybě v rozehrávce šel sám na brankáře Jan Šteigl a počínal si chladnokrevně.

Baník tentokrát zareagoval rychleji než v první půli a zásluhou Buchty brzy znovu srovnal krok. Vítěznou branku už ale nepřidal, i díky několika vynikajícím zákrokům Filip Muchy, jenž se zaskvěl především při dvojšanci Buchty a Hrubého.

Prostějov tak nakonec uhrál cennou remízu 2:2, byť nový trenér Pavel Šustr jí nepřikládal velký význam. „O výsledek tady primárně nejde. Chtěli jsme si vyzkoušet hlavně některé věci. Baník ukázal, že třeba v držení míče je o kus před námi. My bychom se právě v tom chtěli zlepšit a posunout. Abychom byli schopní víc balon držet a víc kombinovat,“ řekl. „Zápas jsme odpracovali, vytvořili si i pár příležitostí a celkově prostě splnil svůj účel,“ doplnil.

Drobné vrásky mu přidalo jen svalové zranění Ukrajince Zhykola, které by ale snad nemělo být vážné.

V dalších dvou zápasech Tipsport ligy se Prostějov opět v Ostravě, v tréninkovém centru Vista, utká příští sobotu s Karvinou a následující úterý se slovenským Pohroním.

FC Baník Ostrava – 1. SK Prostějov 2:2 (1:1)

Branky: 29. Baroš, 63. Buchta – 1. Teplý, 53. Šteigl. Rozhodčí: Vojkovský.
Baník: Budinský (46. Číž) - Celba, Pokorný (46. Tamajka), Šindelář, Fleišman (76. Holzer) - Drozd (46. Mooc), Hrubý - Barkov (46. Bolf), Buchta, Chvěja (76. Kuzmanovič) - Baroš (46. Wojatschke). Trenér: Luboš Kozel.
Prostějov: 1. poločas: Bréda – Pašek, Schuster, Machynek, Lutonský – Koudelka, Slaměna, Pernatskyi, Zapletal -Teplý , Píchal
2. poločas: Mucha – Biolek , Batelka, Hloch, Sečkář – Kiška, Pernatskyi, Zhykol, Smékal, Šteigl – Teplý. Trenér: Pavel Šustr.