Kouč Jiří Jarošík v duelu ještě zkoušel některé hráče. O setrvání v kádru bojovali Jakub Vichta, Milan Kadlec, Martin Vlachovský a Robert Bartolomeu.

„Měla to být generálka, ale nemohla být, protože jsme stále testovali. Utkání nám ale o těchto hráčích, mezi kterými se rozhodujeme a nemají tady pevné místo, hodně ukázalo. Jsme moudřejší a v pondělí se rozhodneme, kdo tady bude. Potom už kádr bude stabilní,“ objasnil trenér Prostějova Jiří Jarošík.

V úvodním dějství se diváci branky nedočkali, ve druhém poločase překvapivě otevřeli gólový účet hosté v 57. minutě.

„Měli jsme dost okének v obraně,“ nebyl úplně spokojený Jarošík.

Úvodní gól odstartoval hodně gólovou sedmiminutovku, protože v 62. minutě bylo srovnáno. Prosadil se novic do útoku Filip Žák. A v 64. už domácí celek vedl zásluhou Jana Koudelky.

Přesto rovněž v útočné fázi našel domácí kouč chyby. „Měli jsme v zápase hodně nepřesností na míči a v poslední třetině hřiště v ofenzivě jsme si nedokázali kvalitně přihrát a akci zakončit,“ hodnotil.

Dalo by se očekávat, že tým z vyšší soutěže si výsledek už zkušeně pohlídá, jenže Rosice se nevzdaly a dvě minuty před koncem srovnaly. „Na druhou stranu je dobře, že jsme utkání nevyhráli nějakým vysokým rozdílem, protože teď víme, že proti Příbrami k tomu musíme přistoupit úplně jinak,“ našel pozitivum na výsledku Jarošík.

Jeho tým si v přípravě připsal v úvodu dvě vysoké porážky se Slováckem a Baníkem, následně přehrál Uničov a remizoval ve Zlíně.

Úvodní kolo F:NL odehraje Prostějov doma v sobotu 24. července v 17 hodin. „Je stále na čem pracovat, každý musí začínat u sebe a musíme do toho dát daleko víc,“ zakončil Jarošík.

1. SK Prostějov - FC Slovan Rosice 2:2 (0:0)

Branky Prostějova: 62. Žák, 64. Koudelka.

Prostějov: Mucha - Machynek, Bialek, Schuster, Stříž - Omale, Koudelka, Jiracek, Kusej Vlachovský - Žák. Střídali: Bala, Vichta, Bartolomeu, Hausknecht, Kadlec, Zapletal. Trenér: Jiří Jarošík.