První gól hostí inkasovali už po dvou minutách hry a v první půlhodině pak tým Pavla Horvátha přidal ještě jednu branku.

„Udělali jsme tolik hrubých chyb, kolik jsme neudělali za předchozích osm kol. Nedovedu si to vysvětlit, asi to byla nekoncentrovanost. Šli jsme do zápasu s tím, že budeme aktivní, ale hned ve druhé minutě dostaneme tak hloupý gól,“ smutnil po utkání trenér Oldřich Machala.

Prostějovský klub přitom nic neponechal náhodě a do vzdáleného Sokolova odcestoval už v pátek, přesto hráči úvod utkání vůbec nezachytili.

„Na nic se nemůžeme vymlouvat. Byli jsme na to připravení, ale zápas nás nezastihl v takové formě, v jaké bychom chtěli. Neodehráli jsme nic vepředu a hlavně jsme udělali tolik jednoduchých chyb vzadu, za které nás soupeř musel potrestat,“ zlobil se prostějovský kouč.

První gól inkasovali jeho svěřenci na samém začátku. Po Susově zaváhání upaloval na bránu Liener, kterého gólman Bréda ještě vychytal, ale proti dorážce Adama Ševčíka už šanci neměl.

Před druhým gólem pak prostějovští stopeři nechali na malém vápně úplně volného Lienera, který po přesném centru pohodlně skóroval hlavou.

První dva góly pak jednoznačně určily ráz celého zápasu.

„Když ve druhé minutě dostaneme takový hloupý gól, tak pak musíte hrát úplně jinak. U prvního gólu jsme podcenili lehoučký balon. Před druhým jsme to měli na hlavě a mohli balon odvrátit,“ kroutil hlavou trenér Machala.

Třetí branku Sokolov přidal v závěru utkání, když se po nedůrazném odkopu hostující obrany prosadil parádní střelou z dálky muž sobotního duelu Erik Liener.

„Měli jsme balon pod kontrolou, ale zase ho vrátíme a soupeř dá gól. Všechny tři góly padly po našem nedůrazu,“ soptil po utkání zkušený trenér Hanáků.

Prostějov zakusil hořkost porážky podruhé v této sezoně. Kouč Machala věří, že vysoká prohra v Sokolově vybudí jeho hráče k podobným výkonům, jako předvedli ve Znojmě či proti Brnu.

„Byl to nejhorší zápas, který jsme zatím odehráli. Zaslouženě jsme prohráli. Doufám, že to je taková facka, po které se vrátíme zpět k výkonům jako dřív,“ přeje si prostějovský trenér, jehož svěřenci odehrají v příštím kole duel proti Pardubicím.

FK Baník Sokolov – 1. SK Prostějov 3:0 (2:0)

Branky: 2. A. Ševčík, 25. a 81. Liener. Rozhodčí: Váňa – Kubec, Kožár. ŽK: Čihák, Glaser, Štípek – Žikol, Polák, Sus, Slaninka, Koudelka. Diváci: 545.
Sokolov: Belaň – Mišůn, Mejdr, O. Ševčík, A. Čihák – Glaser, Štípek (79. Ruml), Liener (87. Hlavatý), Vávra – Jakub Dvořák II., A. Ševčík (74. Voleský). Trenér: Pavel Horváth.
Prostějov: Bréda – Machynek, Schuster, Sus, Slaninka – Píchal (59. Hapal), Pančochář (46. Pernatskyj), Polák, Žikol (71. Kovařík), Koudelka – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.