Účastník MSFL do utkání nevstoupil dobře a v úvodu měl navrch Prostějov.

„Bylo tam na naše poměry hodně ztrát a nemohli jsme se do toho dostat,“ začal hodnocení uničovský trenér Dušan Žmolík.

Jenomže zkušenější soupeř toho nedokázal využít.

„Prvních pětadvacet minut jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Byli jsme na míči a dobře jsme se pohybovali,“ začal spokojeně trenér Prostějova Pavel Šustr.

Přesto si jeho svěřenci nevytvořili žádnou vyloženou šanci a hra se vyrovnala.

„Vyklidili jsme pole. Byli jsme jaloví. Chyběl mi tam nějaký náběh nebo překvapivé řešení. Navíc jsme dělali hodně chyb,“ obrátil při hodnocení Šustr.

A právě z nepřesností jeho svěřenců si Uničov vytvářel náznaky šancí a Prostějovští museli často sáhnout po nedovoleném zákroku.

„Měli jsme tam hodně náběhů za obranu, což se mi líbilo. Kdybych naopak měl říct, co mi vadilo, tak ta koncovka. Mohli jsme častěji střílet,“ byl naopak spokojený Žmolík.

Nicméně po změně stran rozehrál Prostějov rohový kop, který se Uničovským podařilo odvrátit, jenže míč se do jejich vápna vrátil a po skrumáži skončil v síti zásluhou Jana Šteigla. Tato branka z šestapadesáté minuty se nakonec ukázala jako vítězná.

„Vyzkoušeli jsme si hru proti dalšímu těžkému soupeři a vidíme, že s nimi můžeme hrát. Utkání bylo nahoru, dolů a hráči si hodně zaběhali, takže to splnilo účel přípravy,“ nedělal si trenér Uničova z porážky těžkou hlavu a byl spíše pozitivní.

Souhlasil s ním i jeho protějšek, který soupeře chválil: „Zahráli dobrý zápas. V hodně věcech byli vyrovnaným soupeřem. Ve druhé půli měli úseky, kdy velice dobře kombinovali.“

V dalším přípravném utkání se Prostějov potká na Slovensku se Senicí a Uničov v rámci soustředění změří síly se Šternberkem.

1. SK Prostějov – SK Uničov 1:0 (0:0)

Branka: 56. Šteigl.

Prostějov: Mucha – Biolek, Machynek, Bialek, Pašek, Šteigl, Polák, Slaměna, Stříž, Kroupa, Píchal.

Střídali: Bréda – Dittmer, Kiška, Krhulenko, Rus, Teplý. Trenér: Pavel Šustr.

Uničov: Uvízl – Seibert, Bala, Vejvoda, Můčka – Bača, Vasiljev, Svoboda – Strnad, Komenda, Vichta. Střídali: Ambrozek, Krč, Krayzel, Purzitidis. Trenér: Dušan Žmolík.