I po třetím utkání jsou fotbalisté Prostějova ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE bez získaného bodu. V Hradci Králové prohráli s dalším aspirantem na postup 0:3.

„Je to pro mě těžké, když jsme prohráli 0:3, přestože jsme se připravovali a věděli jsme, co nás čeká. Rozdíl mezi námi a Hradcem byl v zakončení. Herně jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale v šestnáctce řešíme situace tak, jak je neřeší ani děti. Nejde, abychom si dávali přednost a kombinovali jen před vápnem,“ hořekoval opět trenér Oldřich Machala.

Jeho muži se zatím prosadili na jaře pouze jednou v úvodním zápase na Žižkově, který ale prohráli 1:4.

Hradecká porážka se začala rodit už v prvním dějství, byť tam ještě Prostějovští domácí Votroky zlobili.

„Hlavně v první půli byl Prostějov nejtěžší soupeř, se kterým jsme se setkali,“ prohlásil kouč Hradce Zdenko Frťala. „Měli zdravou agresivitu, byli nepříjemní. My jsme byli nervózní a zbytečně všechno komentovali,“ dodal.

Nakonec ale díky brance Vlkanovy už z 15. minuty stejně první dějství vyhráli. Další dva zásahy přišly po změně stran.

Nejdřív se na listinu střelců zapsal Ďurděvić a nakonec definitivně rozhodl pohlednou ranou Zorvan. Navíc naděje Hanáků na zvrat za stavu 0:2 výrazně poškodily dvě žluté karty pro Pančocháře během čtyř minut, po kterých dohrávali v deseti.

„První gól jsme nedostali z žádné vypracované akce, jen z toho, že byl soupeř důraznější. Druhý přišel z odraženého balonu a třetí po střele,“ krčil rameny Machala.

„Domácí dali nám za vyučenou, jak se hraje fotbal. Vyhráli zaslouženě. Když takhle nebudeme hrát také, budeme mít velký problém. Tak, jak jsme hráli my, se druhá liga hrát nedá,“ doplnil.

Prostějov prohrál ve druhé lize v součtu s podzimem už posedmé v řadě a na sestupovou příčku už má jen tříbodový náskok. Hradec se naopak drží na třetí příčce, která by znamenala baráž o postup.

„Extrémně si té výhry před reprezentační přestávkou vážíme,“ řekl kouč Frťala. „Hradci postup přeju, zaslouží si to. Bohužel se stadionem je to tady ale komplikované. Už v roce 2008, kdy jsem tu působil, se mluvilo o tom, že už se bude stavět,“ podotkl k Machala k dlouholetému hradeckému tématu.

FC Hradec Králové – 1. SK Prostějov 3:0 (1:0)

Branky: 14. Vlkanova, 55. Durdevič, 82. Zorvan. Rozhodčí: Klíma – Pochylý, Mojžíš. ŽK: Zapletal, Pančochář, Vošahlík, Polák (všichni P.). ČK: 71. Pančochář (P.). Diváci: 1190.

Hradec: Ottmar – Urma, Kateřiňák (66. Černý), Vlkanova, Kvída – Durdevič (75. Zorvan), Leibl, Kopečný (84. Finěk), Plašil – Jukl, Da Silva. Trenér: Zdenko Frťala.

Prostějov: Le Giang – Polák, Pančochář, Janíček, Biolek – Fládr (63. Kroupa), Vošahlík, Lutonský (70. Slaninka), Schuster – Zapletal, Žikol (78. Machynek). Trenér: Oldřich Machala.