Přestože si Eskáčko vytvořilo tlak v závěru první půle, tak branka nepřišla. Po změně stran ale už udeřilo. Nejprve Bajza vytáhl Látalovu ránu, o čtyři minuty později v 51. minutě už ale hosté slavili. Zimní posila Jakub Matoušek se prodral domácí obranou a uklidil míč z hranice pokutového puntíku do sítě.

Hosté klíčové vedení dlouho drželi, zatrnulo jim však ve třetí nastavené minutě, kdy měl na noze volej Hönig, ale minul Muchovu bránu.

Namísto srovnání tak přišlo razítko na prostějovskou záchranu. Po souboji ve vápně Eskáčka zůstal na zemi Rosa, Prostějov přešel do brejku, který v páté nastavené minutě zakončil Jaroň a odšpuntoval radost v hostujícím táboře.

Prostějov tak zase po roce zvládl boj o setrvání ve druhé nejvyšší soutěži. Tentokrát je z toho konečné dvanácté místo a druhým sestupujícím společně s Kroměříží je Příbram. Eskáčko za sebou nechalo ještě Varnsdorf a Jihlavu. Zvládlo tak těžkou sezonu, kterou odehrálo při domácích zápasech v azylu na stadionu HFK Olomouc a v další sezoně může slavnostně otevřít zrekonstruovaný stadion při utkání druhé ligy.

Klíčem k udržení se byl povedený závěr sezony - čtyři vítězství, jedna remíza a jedna porážka - z posledních šesti kol.

FC Viktoria Žižkov - 1. SK Prostějov 0:2 (0:0)

Branky: 51. Matoušek, 90+5. Jaroň.

Rozhodčí: Rouček - Kotlík, Dresler. ŽK: Řezáč, Rosa, Bajza, Klusák, Hönig - Mucha, Harušťák. Diváci: 1080.

Žižkov: Bajza - Broukal, Jirásek, Klusák (82. T. Ret), Muleme, Petrák (76. Rosa), F. Ret (60. Batioja), Řezáč (60. Kozojed), Richter, Sixta, Toula (82. Hönig). Trenér: Marek Nikl.

Prostějov: Mucha - Bartolomeu (90+7. Matocha), Habusta, Koudelka (90+7. Mach), Látal, Malec, Matoušek (81. Jaroň), Šimek (81. Slaměna), Štěrba, Zapletal (86. Rudzan). Trenér: Radim Kučera.