„Porazili nás ve dvou lidech v osmdesáti letech. Nemyslím to nijak pejorativně. Prostě Kroupa a Polák ukázali svou třídu,“ použil zajímavou nadsázku trenér Sokolova Vítězslav Hejret.

Především téměř devětatřicetiletý Kroupa byl jasným mužem zápasu. Už v 10. minutě po narážečce s Koudelkou otevřel skóre zápasu.

„Byla to pohledná akce, Koudy mi to tam perfektně vrátil, takže to pak už vypadalo jako snadná práce. Jsem rád, že to tak vyšlo,“ řekla hvězda slunečného prostějovského odpoledne.

Parádní práci pak Kroupa odvedl i při druhé domácí brance čtvrt hodiny před koncem. Další veterán Polák rychle rozehrál standardku na Koudelku, ten na zadní tyči našel Kroupu, který ještě vrátil parádně na Machynka, který se z jasné pozice nemýlil.

Další gól pak Kroupovi rozhodčí pro předchozí faul neuznal. Za protesty navíc vyfasoval žlutou kartu, kvůli které bude chybět v dalším zápase v Pardubicích, protože byla čtvrtá v sezóně. Jinak se ale příkladně pral a sotva pár minut před koncem předvedl ukázkový sprint a následně i skluz na útočné polovině.

„Klobouk dolů před Karlem. Je to úžasný profesionál a moc nám pomáhá. Kartu mu vyčítat nebudu, podle mě to ani nebyl faul,“ řekl trenér Machala.

Toho mrzelo, že jeho mužstvo nakonec neuhlídalo čisté konto. V nastaveném čase fauloval brankář Le Giang Novák a Glaser z penalty upravil na 2:1. Rozhodčí ale vzápětí zápas ukončil, takže tři body vlastně v ohrožení nebyly.

To spíš ve druhé části prvního poločasu, kdy měl Sokolov několik šancí k vyrovnání na 1:1. Na brankové čáře musel na poslední chvíli zaskakovat za překonaným Le Giangem Schuster.

„Tam nám chyběla možná troška štěstí. To, že trefíte hráče na čáře, to už je taková shoda okolností. Pokud by se nám podařilo vyrovnat, zápas by se pak logicky mohl vyvíjet úplně jinak,“ povzdechl si kouč Hejret.

Kromě toho ještě jeho svěřenci nastřelili břevno. Na druhou stranu horní tyč rozezvučel svou ranou i domácí Koudelka.

„Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Soupeř měl šance, ale z celkového pohledu jsme podle mě zvítězili zaslouženě. Hráčům musím za výkon poděkovat. Jsou to pro nás z pohledu záchrany nesmírně důležité body,“ řekl Machala.

Prostějov se posunul na 12. místo před Chrudim a Třinec. Oba kluby ale hrají své zápasy tohoto kola až zítra. Stejně jako Táborsko, kterému patří patnáctá sestupová pozice. Na něj má nyní Prostějov k dobru šest bodů.

1. SK Prostějov – FK Baník Sokolov 2:1 (1:0)

Branky: 10. Kroupa, 74. Machynek - 90.+4 Glaser z pen. Rozhodčí: Nenadál - Poživil, Lakomý. ŽK: Slaninka, Vošahlík, Kroupa - O. Ševčík, Novák. Diváci: 750.

Prostějov: Le Giang - Biolek, Schuster, Sus, Slaninka - Polák - Píchal (67. Machynek), Vošahlík, Koudelka (87. Zapletal) - Lutonský (90. Pančochář) - Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

Sokolov: Jakub Dvořák I - Mejdr (68. Voleský), Čihák, O. Ševčík, Jakub Dvořák II - Glaser, Machek - Štípek, Liener (72. Holek), Novák - Vávra (56. Kosak). Trenér: Vítězslav Hejret.