S Jihlavou, která naopak bojuje o postup, či minimálně o baráž, si to tak mohou rozdat takříkajíc na férovku.

„Samozřejmě víme, že ještě není definitivně hotovo. Ale jsem přesvědčený, že po třech bodech z Vítkovic jsme venku z nejhoršího. V tomto kole se hraje i zápas Znojma s Táborskem a podle výsledku se také uvidí. Ale myslím si, že rozhodovat už se bude spíš mezi nimi,“ říkal trenér Oldřich Machala.

Fakta ale mluví jasně. Prostějov má na kontě rovných třicet bodů. Táborsko, které sídlí na patnácté pozici jednadvacet. Čtyři kola před koncem ještě tedy Hanáci opravdu nemají matematickou jistotu, ale tuhle šanci už by opravdu pustit neměli.

Zvlášť, když Machalův soubor po utrápeném konci podzim i začátku jara zase nabírá formu. Doma vyhrál poslední tři zápasy. Ve Vítkovicích pak konečně přidal i import zvenku. Dvě výhry za sebou připsal poprvé od poloviny září, kdy minisérii natáhl dokonce na tři vítězství.

„Body z venkovního hřiště už jsme potřebovali. Solidní zápasy jsme odehráli už předtím, třeba v Ústí nebo v Pardubicích. Nebyli jsme horší, ale udělali jsme vždycky nějakou chybu a zaplatili za ni. Jsem rád, že to teď vyšlo,“ říkal Machala.

Na Jihlavu si jeho mužstvo může věřit, byť na podzim prohrálo na Vysočině 0:1.

„Na podzim jsme tam odehráli velmi dobrý zápas. Byli jsme lepší tým, měli jsme i víc šancí, ale neproměnili jsme je. Určitě jsme si ale ukázali, že na ně máme. Byť je Jihlava jasný favorit. Má dobré mužstvo a to, že hraje o baráž, mluví za všechno,“ řekl Machala o týmu, který koučuje jeho někdejší spoluhráč z olomoucké Sigmy Radim Kučera.

Machalovi bude scházet určitě vykartovaný obránce Martin Sus, který byl ve Vítkovicích vyloučen. Mimo hru je kvůli svalovému zranění Tomáš Janíček a nejspíš i Matěj Biolek.

„Absencí v obraně je hodně. Každý zápas to skládáme jinak, není to ideální. Nikdo další by ale chybět neměl. Věřím, že se s tím popereme,“ řekl Machala.

Utkání mezi Prostějovem a Jihlavou se hraje ve středu 8. května od 17 hodin.

PROGRAM 27. KOLA F:NL:

úterý, 7. 5., 17.00: Brno – Hr. Králové.

středa, 8. 5., 10.15: Pardubice – Sokolov. 17.00: Č. Budějovice – Chrudim, Prostějov – Jihlava, Vlašim – Třinec, Znojmo – Táborsko, Žižkov – Vítkovice. 18.00: Ústí n. L. – Varnsdorf.