Kouč Machala však z výsledku velkou vědu nedělal. Sám duel označil už dopředu za testovací.

„Výsledek je samozřejmě špatný, ale nepřeceňoval bych ho. Přece jenom jsme hráli s hráči, kteří u nás bojují o angažmá. Jihlava také má za sebou už nějaké zápasy, takže je v přípravě o něco dál. O výsledku to dnes nebylo,“ řekl Machala, který v zápase vyzkoušel oba Srby Stanimiroviče s Iličem.

„Hráli také Kiška, Dittmer nebo Merdita,“ dodal.

Jeho mužstvo odehrálo podle jeho slov solidní první poločas.

„Jihlava měla šance a byla lepší, ovšem přežili jsme je. Místo toho, aby půle byla 0:0, tak jsme udělali těsně před konce dvě obrovské chyby a prohrávali 0:2,“ okomentoval dvě obří zaváhání ve 42. a 45. minutě, ze kterých vzniklo zmiňované manko.

První chybu v rozehrávce potrestal snadno Stanislav Klobása. Vzápětí pak zůstal ve středu obrany nepokrytý Tomáš Smejkal a zvýšil na 2:0.

Po přestávce přidali domácí další dvě branky. Obě vstřelil Rajmund Mikuš, letní posila Jihlavy. Nejdřív zužitkoval přihrávku ze strany před odkrytou branku a v závěru se ještě jednou prosadil střelou z hranice vápna po individuální akci.

„Musíme si vyhodnotit situaci, probrat, kdo ze zkoušených hráčů u nás zůstane. Do sobotního zápasu s Třincem bychom už chtěli jít v lepším složení a začít ladit mužstvo, protože přípravných zápasů nemáme moc,“ dodal Machala, který postrádal například zkušené Kroupu a Poláka.

„Bohužel se nám ještě zranili Lutonský a Janíček. Toho bolí koleno, tak půjde na vyšetření. Doufám, že to dobře dopadne,“ přál si prostějovský kouč.

Jeho mužstvo bude hrát další přípravný zápas s Třincem v sobotu ve Slaitinicích od 14 hodin.