Úvod jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nezastihl 1. SK Prostějov v ideální formě. Prohrál oba úvodní zápasy se Zbrojovkou Brno (1:4) i Ústím nad Labem (0:2).

Pomoct prostějovským fotbalistům může nový útočník. Pětadvacetiletý Amobi Okechukwu Ifechukwu naposledy působil v nejvyšší moldavské lize v týmu Floresti. Na podzim vstřelil jednu branku ve čtrnácti duelech, jeden gól přidal také v poháru.

„Sháněli jsme vysokého útočníka a jak už jsem říkal na předsezonní tiskové konferenci, asi osm se nám jich nepovedlo udělat. Dostali jsme na něj doporučení od manažera Kamila Řeháka. Trenéři si jej prohlédli na Instatu a chtěli ho vyzkoušet, takže přijel na zkoušku a kouč by jej chtěl použít jako koncového hrotového hráče,“ prozradil sportovní ředitel klubu Ladislav Dudík.

Vojtěch Pazdera trénoval v Ugandě.
FOTO: Fotbalista Pazdera o trénování v Ugandě: Jiný svět, můžeme změnit životy

A jak je možné, že mohl nigerijský forvard přijít mimo přestupové období? „Hrál sice v Moldávii, ale bydlel na Ukrajině. Vzhledem k situaci jsme žádali FIFU o výjimku a jednání bylo trošku složitější. Ale trvalo to jen čtrnáct dní a výjimka tam nakonec byla, stejně jako je na ukrajinské fotbalisty,“ objasnil Dudík.

Už v sobotu dopoledne by se tak mohl 190 centimetrů vysoký hráč objevit na hřišti na půdě Třince, kde Prostějov odehraje další utkání F:NL.

„Je to hotové, takže by měl být k dispozici,“ potvrdil Dudík.

Nový Kroupa?

A trenér Daniel Šmejkal společně s realizačním týmem bude doufat, že novic, jemuž bude při adaptaci v týmu pomáhat další nigerijský fotbalista Solomon Omale, prožije vítězný debut.

„Máme malý tým a při centrech tam není žádný vysoký útočník. Takže si od něj slibujeme hru hlavou a také hru zády k bráně a sklepávání míčů na podhrotové hráče, jako je Honza Koudelka. Měl by to být klasický bývalý Karel Kroupa, ale teprve čas ukáže, jak se Kroupovi přiblíží,“ uzavřel Dudík.

Regionální derby v I.A třídě nabídlo několik penalt a překvapivé vítězství Plumlova. Čechovický kanonýr Jan Šteigl se prosadil jednou. 24.10. 2021
Kanonýr Deníku: Čechovický Šteigl vzpomíná na gól ligovému Liberci