Tuto konstrukci ale zase ve středu řádně nabourala dohrávka s Duklou. Svěřenci trenéra Pavla Šustra po zajímavém výkonu silného soka udolali 1:0 a znovu se posunuli hned za vedoucí duo Hradec Králové a Líšeň.

„Hlavně jsme přidali v defenzivě. Na ní jsme náš výkon postavili. Oproti Vlašimi jsme bránili daleko pozorněji. Bylo to i kvalitou soupeře. Hráči věděli, že když si dovolí zaváhání, Dukla to potrestá, říkal trenér Pavel Šustr po utkání.

Prostějov ale jenom nebránil, kromě branky Píchala měl i několik dalších šancí.

„V prvním poločase jsme měli i pár zajímavých úseků, kdy jsme dokázali kombinovat, podržet míč a vytvořit si nebezpečné situace. Pořád je ale co zlepšovat,“ dodal ambiciózní kouč.

Prostějov (snad) prolomil výhrou nad Duklou nemilou bilanci v domácích zápasech. Z osmi zápasů kromě Dukly porazili prostějovští doma už jen poslední Vyšehrad. A to je zatraceně málo. „Nechceme být nenažraní, ale do budoucna rozhodně chceme domácí zápasy zvládat lépe než dosud,“ nezastírá Šustr.

Podzimní bitva s Táborskem? Čtyři červené

Ani Táborsko, které je nejbližším soupeřem jeho mužstva, neodjelo na podzim z Hané s prázdnou. Remíza 1:1 se zrodila po vedoucí brance Romana Baly a vyrovnání Kučery z penalty osm minut před koncem. V utkání také padly čtyři červené karty, po dvou na obou stranách.

Na jaře jsou Jihočeši zatím bez porážky. Z dvanácti možných bodů získali osm. V tabulce patří celku trenéra Miloslava Brožka zatím třináctá, tedy sestupová příčka.

Naposledy porazili ale v klíčovém záchranářském duelu Vyšehrad 4:0. Hattrickem se blýskl záložník Emmanuel Tolno, mimochodem jeden z vyloučených hráčů v podzimním prostějovském mači.

„ Za hattrick Tolna jsem rád, konečně se odšpuntoval. Víme, že je to střelec,“ řekl kouč Brožek.

Jeho týmu nejspíš bude scházet záložník Petr Plachý, jenž kvůli zranění nedohrál poslední duel. Na Prostějovské straně je nejistý start obránce Martina Suse, který také proti Dukle musel předčasně vystřídat.

Utkání mezi Táborskem a Prostějovem se bude hrát v neděli od 16.30.