Bez Koudelky a Zlatohlávka vstoupil Prostějov do utkání s Vyšehradem. „Máme za sebou těžký týden. I to byl jeden z důvodů, proč jsme je nechali odpočinout. Navíc jsme věděli, že budeme muset předvést dobrý běžecký výkon a tito dva hráči mají jiné přednosti. Přednost dostal Martin Sus, který dobře kryl záda Kopřivovi a Omalemu a splnil svůj úkol,“ objasnil prostějovský trenér Pavel Šustr.

I přes to, že se Vyšehrad krčí na chvostu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s pěti body, tak kouč Šustr očekával náročný a vyrovnaný zápas.

„Jejich výkony neodpovídají postavení v tabulce. Kdo pečlivě sleduje druhou ligu, tak ví, že má Vyšehrad tým složený z mladých hráčů, kteří prošli mládeží ligových týmů. Ve většině zápasů nebyli horším týmem a nepropadli, pouze rozhodla individuální chyba,“ popsal Šustr.

Do utkání vstoupili lépe Prostějovští, ale Vyšehrad postupně hru srovnával. „Měli jsme hlavně územní převahu a vytvářeli jsme si příležitosti, ve kterých nám ale vždy nějaký krok chyběl – třeba finální přihrávka,“ hodnotil Pavel Šustr.

Jedinou velkou šanci si vytvořil domácí Slavoj po standardní situaci, které dělají prostějovským velké problémy. „Budu střílet do vlastních řad, ale hráči tady obecně nemají správné návyky. Musíme se zlepšit v tom, jak hrát standardní situace, jak je bránit jeden na jednoho, nebo jak je dohrávat,“ popisoval Šustr.

Naštěstí hosty zachránil stejně jako v dalších dvou situacích ve druhé půli brankář Filip Mucha. „Společně s Aldou Schusterem byli dnes klíčovými hráči naší defenzivy,“ uznal Šustr.

V úvodu druhé půle měl obrovskou šanci hostující Omale, který nastřelil břevno a zopakoval to hned z dorážky. Následně přepustil své místo Koudelkovi. „Solomon nehrál úplně špatně, ale měl hodně ztrát a nebyl takovou oporou jako v minulých duelech. Koudy si umí pokrýt míč i pod tlakem, udržet ho a dobře rozdat, což nám pomohlo, že jsme se začali dostávat do souvislejší kombinace vepředu,“ pokračoval kouč.

Zlomový okamžik nastal v 65. minutě, kdy se prosadil David Jurásek. „Bylo to o tom, který tým promění nějakou svoji šanci. David Jurásek předvedl individuální akci ve vápně a pravou nohou to uklidil pod trám,“ přiblížil vítězný gól kouč.

Konec utkání si Prostějov už pohlídal. „Závěr jsme dohráli obstojně a soupeře jsme pustili jen do jedné větší šance. Převládá větší spokojenost nad výsledkem než nad výkonem, ale musíme ocenit kluky, jak se rvali o každý balon,“ uzavřel Šustr.

Díky vítězství zůstává Prostějov na dostřel prvnímu místu a v příštím kole jej čeká Chrudim.

FC Slavoj Vyšehrad – 1. SK Prostějov 0:1 (0:0)

Branky: 65. Jurásek

ŽK: Alexandr, Hezoučký – Sus, Píchal. Rozhodčí: Vojkovský – Bureš, Vyhnanovský. Bez diváků.

Vyšehrad: Ordelt – D. Procházka, Alexandr, Jakab (74. Vojta), Schneider – Suchan, Kulig – Hampl (74. Egert), Drobílek, Hezoučký – Zaradny (64. Vejvar). Trenér: Jaroslav Klíma.

Prostějov: Mucha – Machynek, Bala, Stříž, Schuster – Sus, Kopřiva – Spáčil (63. Zlatohlávek), Omale (56. Koudelka), Jurásek – Píchal (83. Zapletal). Trenér: Pavel Šustr.