Série osmi soutěžních porážek v řadě je konečně minulostí. Prostějov k vítězství nakročil už v prvním poločase. Úvod duelu byl doslova velkolepý, už v páté minutě to bylo 2:0!

Skóre otevřel hned v první minutě mladíček David Píchal, který si na zadní tyči našel centr Lutonského a prostřelil vše, co mu stálo v cestě!

V páté minutě pak udeřil pro změnu jeden z nejzkušenějších hráčů na hřišti. Matador Karel Kroupa se prosadil po rychle rozehraném nepřímém volném kopu Koudelky. Hosté sice reklamovali ofsajd, ale branka platila.

Lepší úvod po sérii nezdarů si snad ani Prostějovští nemohli přát, i když v 7. minutě mohl ještě třetí gól přidat další velezkušený borec v domácím dresu Jan Polák, ale jeho rána se mezi tyče nevešla.

Potřetí se radoval Prostějov až v závěru první půle, kdy Slaninkův rohový kop propadl do brány pravděpodobně díky odrazu od tyče a nešťastného brankáře Znojma Bučka.

Krátce po změně stran zachránilo Znojemské břevno a pohotová dorážka Kroupy nemohla platit kvůli ofsajdu. Hosté korigovali v 75. minutě, kdy se z trestného kopu krásně trefil Šimon Šmehyl, ovšem jejich potenciální návrat do zápasu měl jen krátkého trvání.

Hned za čtyři minuty totiž vedení po brejkové situaci znovu pojistil Karel Kroupa. Ten si pak užil ovace při střídání a jeho náhradníkovi Adamu Ševčíkovi se to zřejmě mimořádně zalíbilo, protože po přihrávce Poláka přidal v 83. minutě pátý prostějovský gól.

Znojemský zmar naopak ilustrovala penalta v samém závěru, kterou Kuncovi chytil brankář Patrik LeGiang.

Prostějov se tedy odrazil výhrou 5:1 ode dna a na nepopulárním patnáctém místě jej vystřídalo Táborsko. Hanáci na něj mají tříbodový náskok a stejný počet 21 bodů jako třináctá Chrudim a dvanáctý Sokolov.

Příští týden pojedou Machalovi svěřenci do Ústí nad Labem.

1. SK Prostějov – 1. SC Znojmo FK 5:1 (3:0)

Branky: 5. a 79. Kroupa, 1. Píchal, 41. Slaninka, 83. Ševčík - 75. Šmehyl. Rozhodčí: Adámková - Dresler, Dohnálek. ŽK: Koudelka, Sus - Machalík, Conner. Diváci: 720.

Prostějov: Le Giang - Machynek, Schuster, Sus, Slaninka - Polák - Píchal (55. Pančochář), Vošahlík, Koudelka (84. Žykol) - Lutonský - Kroupa (84. Ševčík). Trenér: Oldřich Machala.

Znojmo: Buček - Šmehyl, Avdič, Cukovič, Cihlář (59. Kuffour) - Mudra, Helísek (46. Beganovič), Conner, Machalík, Kunca - Harmon (72. Teplý). Trenér: František Šturma.