Bývalý útočník Sigmy Rolinc, který hrál naposledy v nižších soutěžích v Polsku, je v Prostějově na testech. Trenér Machala měl ale už po prvním zápase vcelku jasno.

„Určitě bych ho chtěl. Útočník je naše priorita. Znám ho ze Sigmy a i když se v poslední době trochu ztratil, tak je hráč jako hrom, který nám může hodně pomoct. Doufám, že to dotáhneme,“ řekl Machala.

Předvedl se i další hráč na zkoušce Viktor Korovikov. „Jeví se dobře. Ale jak jsem říkal, máme jako prioritu útočníka. Uvidíme, jestli bude stačit rozpočet,“ prohlásil Machala.

Jeho mužstva s Třincem prohrávalo po čtvrthodince, když brankář Mucha lapil hlavičku Valenty perfektním zákrokem, ale třinecký záložník ji ještě stihl dorazit.

Do přestávky bylo skóre obráceně. Nejdřív Koudelka nepohrdl po chybě Třince v rozehrávce samostatným nájezdem a s přehledem ho proměnil. Krátce před půlí pak Rolinc proměnil pokutový kop nařízený za ruku po centru Paška. Hosté vyrovnali po změně stran v 54. minutě. Zpětnou přihrávku Arroya proměnil Filip Kubala.

Remízu pak zachránil pro Prostějov několika zákroky brankář Filip Mucha.

„Chytal opravdu dobře. Celkově jsem byl se zápasem spokojený. Bylo to z naší strany výrazně lepší než ve středu s Jihlavou. Bylo tam spoustu dobrých situací, které jsme nedohráli. Škoda, že jsme vzadu udělali dvě takové chyby,“ dodal kouč Machala.

1. SK Prostějov – Fotbal Třinec 2:2 (2:1)

Branky: 37. Koudelka, 41. Rolinc z pen. - 16. Valenta, 54. Kubala.

Prostějov: Mucha – Biolek, Kotouč, Sus (46. Schuster), Zapletal – Polák (37. Pernackij), Korovikov (72. Dittmer) – Píchal (46. Šteigl), Koudelka (79. Merdita), Pašek – Rolinc. Trenér: Oldřich Machala.