Minulý týden zhatila duel bohatá sněhová nadílka. Stejný osud měly i další tři zápasy FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Předpokládalo se, že se bude dohrávat až na jaře. Ligová fotbalová asociace ale nakonec rozhodla jinak. „Pokud to počasí dovolí, bude se hrát první prosincovou sobotu,“ zněl vzkaz, který se nesetkal s nadšením. Například hráči či trenér brněnské Líšně už vyrazili na zamluvené dovolené. V Prostějově zase mají strach o trávník. „Přes zimu, kdy tráva neroste, jej nikdo nedá dohromady. Bude to pro nás velká finanční škoda,“ mínil Tomáš Čepa, technický ředitel prostějovského klubu.

Počasí ale nakonec nedovolí sehrát pouze jediné utkání Chrudim – Vlašim. Ostatní, včetně bitvy Prostějova se Spartou, se hrát budou.

První měření sil v této sezoně, vyznělo v létě jasně pro sparťanské mladíky. Na pražském Strahově nově sestavenému týmu trenéra Jiřího Jarošíka ještě ztížil situaci brzkým vyloučením Daniel Bialek. Sparta nakonec vyhrála jasně 4:0. Po domácí porážce 1:3 s Příbramí v úvodním kole to pro Prostějov byla druhá tvrdá facka.

Supermoderní zázemí v podobě hokejových šaten pro mladé hokejisty a krasobruslaře v Prostějově. 3.12. 2021
VIDEO: Ze sklepa k luxusu. Nové hokejové šatny už slouží mládeži

Od té doby se ale dost věcí změnilo. Prostějov se od té doby zvedl. Jarošíka, který zamířil za ligovou výzvou do Teplic, nahradil Daniel Šmejkal. V tabulce je teď se svým týmem na osmém místě a na druhou Spartu si může troufat. Byť bude postrádat minimálně vykartované Schustera se Zapletalem, kteří byli vyloučeni ve Varnsdorfu.