„Věřím, že vítězství nám pomůže z hlediska sebevědomí. Já se ale dívám především na náš výkon, až potom na výsledky a na tabulku,“ říkal kouč Prostějova Pavel Šustr po výhře 3:1 v úterní sváteční dohrávce ve Vlašimi.

Další duel jeho svěřence čeká v sobotu v Chrudimi (13.30). Dobrou zprávou je, že Prostějovští prošli úspěšně koronavirovými testy a nepřibyly jim žádné absence. Na marodce zůstává Martin Sus, mimo hru je ještě záložník Solomon Omale, který už stihl nasbírat čtyři žluté karty. V sestavě by ho mohl nahradit třeba Jiří Spáčil.

Chrudimi patří po sedmi odehraných kolech sedmé místo s deseti body, Východočeši mají spolu s vedoucím Hradcem Králové nejlepší obranu v soutěži, inkasovali jen pětkrát. V kádru Chrudimi odhalili testy dva pozitivní případy koronaviru, klub ale jména hráčů nezveřejnil.

Na soupisce zaujme jméno jihokorejského útočníka Ju Kang-hjuna, který v mužstvu hostuje z Liberce. Ve čtyřech zápasech zatím vstřelil čtyřiadvacetiletý fotbalista dvě branky – trefil se v pohárovém utkání proti Mladé Boleslavi a pak v dohrávaném utkání F:NL proti Vyšehradu (3:0).